Apsilankymas pas ginekologą

Apsilankymas pas ginekologą yra neatsiejama moters gyvenimo dalis. Reprodukciniu laikotarpiu moterys turėtų lankytis pas gydytoją taip dažnai, kaip reikia. Kita vertus, nėščios moterys turėtų būti reguliariai apžiūrimos. Jei jums nemaloni ginekologinė apžiūra ar jei ruošiatės savo pirmajam apsilankymui pas ginekologą, peržvelkite dalykus, kurių galite tikėtis apsilankymo pas ginekologą metu.

Medicininė istorija

Pirma, gydytojas ar slaugytoja užduos jums keletą klausimų, siekiant kaip įmanoma tiksliau nustatyti jūsų medicininę istoriją, įskaitant klausimus apie bendrą sveikatos būklę, lėtines arba genetines ligas, taip pat gyvenimo būdą ir įpročius, pavyzdžiui, rūkymą ar alkoholio vartojimą. Jie tikriausiai paklaus apie menstruacijų ciklą, kada prasidėjo pirmosios menstruacijos, ar ciklas yra reguliarus, ar patiriate stiprius spazmus kraujavimo metu. Taip pat galite sulaukti klausimo, ar jūs kada nors sirgote LPL, ar buvote gydyta anksčiau ir ar naudojate kontracepcijos priemones. Nesidrovėkite - visa informacija, kuria dalinatės su gydytoju, yra konfidenciali ir padės jam susidaryti tikslesnį vaizdą apie jūsų reprodukcinę sveikatą. Jei turite kokių nors klausimų, dabar yra tinkamas metas juos užduoti.

Ginekologinė apžiūra

Jūsų paprašys nusirengti apatinius, atsisėsti ant apžiūros kėdės ir užkelti kojas ant specialių atramų, kad jos būtų praskėstos ir gydytojas galėtų apžiūrėti jūsų intymiąją zoną. Giliai įkvėpkite ir įsitaisykite kuo įmanoma patogiau – svarbiausias dalykas yra atsipalaiduoti. Tuomet apžiūra bus tik šiek tiek nemaloni ir turėtų būti neskausminga.

Apžiūros metu atliekama išorinė apžiūra ir įstatomas skėtiklis (metalinis įrankis, kuris atveria makštį ir palaiko ją atvertą apžiūros metu). Gydytojas ranka patikrina makštį, gimdą ir kiaušides; po to jis paims makšties ir / ar gimdos kaklelio tepinėlį, kuris gali suteikti išsamią informaciją apie makšties mikroflorą ir galimas infekcijas.

Papanicolaou tyrimas

Apžiūros metu taip pat gali būti atliekamas Papanicolaou tyrimas (dar žinomas kaip PAP ar tepinėlis), kuris gali padėti aptikti galimus priešvėžinius ir vėžinius gimdos kaklelio pokyčius. Gydytojas paims tepinėlį iš gimdos kaklelio, kuris vėliau bus analizuojamas mikroskopu, ieškanti bet kokių anomalijų.

LPL tyrimas

Visos seksualiai aktyvios moterys turėtų reguliariai tikrintis dėl LPL – kai kurie iš šių tyrimų atliekami paimant makšties tepinėlį, kitiems reikalingas kraujo tyrimas.

Galiausiai gydytojas turėtų aptarti visus tyrimų rezultatus, paskirti atitinkamą gydymą ir paaiškinti gydymo kursą bei galimus (trumpalaikius ar ilgalaikius) gyvenimo būdo pokyčius. Jei turite klausimų ar jus kas nors neramina, klauskite gydytojo. Jis turi būti mandagus, kantrus ir atviras klausimams.


"Giliai įkvėpkite ir įsitaisykite kuo įmanoma patogiau – svarbiausias dalykas yra atsipalaiduoti. Tuomet apžiūra bus tik šiek tiek nemaloni ir turėtų būti neskausminga."