Kokios spalvos yra jūsų išskyros?

Išskyros yra svarbus faktorius jūsų makšties svaikatai. Viduje makštyje ir gimdos kaklelyje liaukos gamina skystį, kuris vaidina kelis vaidmenis moterų reprodukcinėje sistemoje: jis nuplauna nešvarumus, negyvas ląsteles ir mikroorganizmus; jis padeda užkirsti kelią ir kovoti su infekcijomis; ir ji sutepa makštį.

Išskyrų kiekis, konsistencija, kvapas ir spalva yra labai individualus ir gali skirtis per visą menstruacijų ciklą, net maitinant krūtimi, nėštumo metu arba kai esate seksualiai susijaudinusi. Kad žinoti kas yra normal, turite žinoti bei pažinti savo organizmą. Pavyzdžiui, galite pastebėti nežymų kvapo pokytį, jei esate nėščia arba išskyros pagausėjo, gal jums ovuliacija. Kita vertus, bet kokia neįprasta spalva, konsistencija, kiekis arba kvapo pokytis gali nurodyti, kad infekcija vystosi - ypač jei atsiranda kiti simptomai, pavyzdžiui, niežulys, deginimas ar skausmas.

Supraskite savo išskyras

Pasikeitusios išskyros gali reikšti, kad atėjo laikas ieškoti patarimų iš jūsų ginekologo - pažvelkite toliau pateiktoje lentelėje, kaip būtų galima sužinoti, kaip atpažinti būdingiausius pokyčius ir jų priežastis.

Išskyrų spalvaKonsistencijaLydintys simptomaiGalimos priežastys
Skaidrios, baltos ar gelsvosTirštos, tąsios, stipraus kvapoNėra kitų simptomųNormalios išskyros
BaltosVarškės konsistencijosPatinusios lūpos, skausmas - ypač lytinio akto metu, niežulys, deginimas, baltos išskyros, kurias sunku pašalintiPienligė
Baltos, pilkšvos, gelsvosGausios arba negausiosŽuvies kvapas, niežėjimas, deginimas, patinusios lūpos, paraudimas ir dirginimasBalterinė Vaginozė
Gelsvos, drumstosGali būti skirtingos konsistencijosSkausmas dubens srityje, kraujavimas iš makšties ar tepimas tarp menstruacijų, šlapimo nelaikymasGonorėja
Gelsvos ar žalsvosPutotosStiprus kvapas, niežėjimas, skausmas, šlapinantisTrichomonozė
Rusvos ar su kraujuGali būti skirtinos konsistencijosSkausmas dubens srityje, kraujavimas iš makšties ar tepimas tarp mėnesiniųNereguliarios mėnesinės. Rusvas tepimas menstruacijų pradžioje ar pabaigoje.
RožinėsGali būti skirtingos konsistencijosJokių kitų simptomųJei neseniai pagimdėte, tai greičiausiai gimdos gleivinės praliejimo - normalus reiškinys po gimdymo

Jeigu pastebite kuriuos nors iš simptomų apie kuriuos minėjome ar kitų neįprastų simptomų, kreipkitės pas ginekologą kuo greičiau.


"Išskyrų kiekis, konsistencija, kvapas ir spalva yra labai individualus ir gali skirtis per visą menstruacijų ciklą, net ir maitinant krūtimi, nėštumo metu arba kai esate seksualiai aktyvi."