Kuo skiriasi makštis nuo vulvos?

Paklausti dėl pagrindinių moters reproduktyvinės sistemos organų, dauguma žmonių, visų pirma, išvardins makštį, gimdą ir kiaušides. Tačiau, net jeigu jie ir išsivaizduoja schemą savo mintyse, ši schema, greičiausiai, būtų netiksli.

Taip vyksta dėl paplitusios neteisingos koncepcijos, kad makštis yra reproduktyvinis organas, matomas ant paviršiaus, tas, kurį galimą pamatyti tarp moters kojų. Daug žmonių net nežino, kuo skiriasi makštis nuo vulvos. Ir tai nestebina, nes vulfovaginalinė sveikata dažniausiai suprantama kaip makšties sveikata, o vulfovaginalinė higiena dažnai vadinama makšties higiena. Patogesnė trumpesnių žodžių ištarmė nugalėjo tikslumo būtinumą. Tarp makšties ir vulvos yra, visų pirma, anatominių ir histologinių skirtumų, kurie pasireiškia skirtingais higienos poreikiais ir skirtingų ligų atsiradimu.


Makšties ir vulvos anatomija

Vulva – tai išorinė genitalijų sistemos dalis. Ji susideda iš didžiųjų lytinių lupų, mažųjų lytinių lupų, varputės, gaktos, makšties prieangio ir kitų anatominių struktūrų. „Dvigubos durelės“ – didžiosios ir mažosios lytinės lupos – padeda apsaugoti makšties vidų nuo išorinių teršalų. Jose išdėstytų liaukų dėka užtikrinama makšties lubrikaciją.


"Taip vyksta dėl paplitusios neteisingos koncepcijos, kad makštis yra reproduktyvinis organas, matomas ant paviršiaus, tas, kurį galimą pamatyti tarp moters kojų."


Makštis – tai vamzdelis, sujungiantis vulvą su gimdos kakleliu ir gimda. Tai elastinis jungiamuoju audiniu dengtas vamzdelis, turintis tam tikrą mikroflorą ir specifinį šarmų pH, kuris vaidina pagrindinį vaidmenį sėklos susikaupimui ir transportavimui į gimda ir kiaušintakius kiaušialąstės apvaisinimui ir naujos gyvybės atsiradimui. Tikslūs makšties išmatavimai yra iki šiol ginčijami, bet, be abejo, yra skirtingi kiekvienai moteriai. Vidurinis makšties ilgis sudaro 8 cm, bet lytinio susijaudinimo metu ji tampa labai elastinga ir gali žymiai prasitempti.


Vulvos ir makšties higiena

TMakštis – tai savaime išsivalantis organas, tai reiškia, kad, esant normalioms sąlygoms, jo nereikia valyti iš vidaus. Užtat vulva turi būti valoma reguliariai, mažiausiai vieną kartą per dieną, tam, kad padėti apsaugoti makštį nuo galimų teršalų. Intymių vietų priežiūrai niekuomet nenaudokite produktų, kurių sudėtyje yra muilo ar stiprių chemikalų, kadangi jie gali pažeisti fiziologinį makšties mikrofloros pusiausvyrą ir išplauti jos natūralaus apsauginio lubrikavimo ir drėkinimo komponentus. Kai makšties mikrofloros pažeidžiamas arba atsiranda infekcijų, reikia papildom priežiūros. Šiuo atveju labai svarbų nustatyti simptomus ir kreiptis į gydytoją dėl tinkamo gydimo.