Makšties anatomija

Makštis yra elastinga, raumenų organas, kuris jungia gimdą su išoriniais lytiniais organais. Svarbu prisiminti, kad mūsų intymios srities išvaizda yra labai individuali - lytiniai organai gali skirtis savo forma, dydžiu, spalva, tekstūra ir bendra išvaizda. Sužinokite daugiau apie makšties anatomiją, galėsite suprasti visiškai kokia tai žavinga moters dalis.

Išorinis intymioje zonoje

Makštis yra sujungta su vulva, kurią sudaro išorinės lytinės lūpos, vidinės lytinės lūpos, klitoris ir išorinė šlaplės ir makšties anga. Kartais žmonės painioja vulvą su makštimi, bet yra lengvas būdas prisiminti skirtumą - vulva yra tai, ką pamatytumėte jei pasižiūrėtumėte į savo lytinius organus su veidrodėliu. Makštis yra vidaus organas ir vienintelis būdas ją apžiūrėti yra skėtiklio, kurį ginekologės naudoja apžiūros metu, pagalba.

Makšties prieangį dengia dviejų tipų lytinės lūpos – mažosios ir didžiosios. Tai yra išorinės vulvos lūpos, apsaugančios makštį nuo infekcijų ir dėl ypatingo savo jautrumo atliekančios svarbų vaidmenį lytinio akto metu. Lytinės lūpos dengia klitorį. Šis, žirnio dydžio minkštas audinys tikriausiai yra pati jautriausia moters kūno vieta – klitoris yra laikomas varpos atitikmeniu. Klitorio stimuliavimas sukelia susijaudinimą ir gali sukelti orgazmą, todėl klitoris yra labia svarbus organas suteikiantis seksualinį pasitenkinimą. Susijaudinus, jūsų klitoris (ir lytinės lūpos) gali padidėti dėl padažnėjusios kraujo cirkuliacijos.

Šlaplės anga yra tiesiai po klitoriu. Šlapimas keliauja šlapimtakiu iš šlapimo pūslės ir yra pašalinamas per šlaplę. Pačią šlapimo angą gaubia išorinės šlaplės raukas, kurio dėka galime sulaikyti šlapimą tol kol nueisime į tualetą. Šiam raumeniui susilpnėjus, išsivysto šlapimo nelaikymas.


"Svarbu prisiminti, kad mūsų lytinių organų išvaizda yra labai individuali, gali skirtis lytinių organų forma, dydis, spalva, tekstūra ir bendra išvaizda. "


Makštis

Po šlaple yra makšties anga, kuri yra varpos įsiskverbimo vieta, arba tas organas į kurį yra įstatomas tamponas ar žvakutės ir kurį reikia tepti makšties kremu, jei toks naudojamas. Makšties vidus yra padengtas minkštuoju audiniu, kuris pasižymi skirtingu drėgmės lygiu, priklausomai nuo menstruacinio ciklo ir kitų faktorių, tokių, kaip nėštumas, maitinimas krūtimi, menopauzė ir t.t. Šiame audinyje yra daug liaukų gaminančių išskyras, būtinas palaikyti makšties drėgmei ir apsaugoti ją nuo infekcijų. Menstruacijų metu, kraujas teka iš gimdos makštimi, kurios elastingumas ypač pasitarnauja gimdymo metu.

Makšties angą gaubia plona membrana, vadinama mergystės plėve. Ši plėvė dažniausiai įplyšta pirmojo lytinio akto metu, kartais sukeldama silpną kraujavimą.

Makštį, kaip ir kitus reprodukcinius organus prilaiko dubens dugno raumenys. Šie raumenys apsaugo nuo lytinių organų nusileidimo ir šlapimo nelaikymo ir juos galima stiprinti atliekant Kėgelio pratimus.

Kitas makšties galas yra sujungtas su gimdos kakleliu. Gimdos kaklelis yra labai maža anga, kuri apsaugo nuo tamponų ar varpos patekimo į gimdą, tačiau gimdymo metu jis smarkiai prasiplečia leisdamas kūdikiui per makštį iš gimdos išeiti į pasaulį.