Makšties mikroflora

Gali atrodyti neįtikėtina, tačiau naujų genų kartografavimo būdai rodo, kad iš 100 trilijonų ląstelių, esančių žmogaus kūne, tik apie 1/10 jų yra tikrai žmogaus. Kita dalis 90% jų priklauso mikroorganizmams - bakterijoms, virusams ir kitiems mikrobams. Nenuostabu, jis yra toks svarbus mūsų bendrai sveikatai, todėl turi būti išlaikytas mikrobų subtilus balansas, gyvenančių mūsų kūne - ir tas pats pasakytina apie mūsų makštį.

Beveik visos moterys kenčia nuo bakterinės vaginozės, mielių infekcijos ar šlapimo takų infekcijų bent kartą per savo gyvenimą. Pagrindinė priežastis, dėl ko taip atsitinka yra makšties makšties floros pusiausvyra. Kitaip tariant, balansas sutrinka jei gerųjų bakterijų sumažėja arba dėl to, kad "blogų" bakterijų ar mielių ląstelių padaugėja. Kai tai atsitinka, jūsų kūnas arba sugeba kovoti su infekcija ir gali sugražinti sveiką pusiausvyrą, arba reikia šiek tiek pagalbėti vaistais, produktais, kurių sudėtyje yra prebiotikai arba reikia keisti gyvenimo būdą.

Kas yra laikoma sveikos makšties floros?

Sveikoje makštyje yra daug "gerųjų" Lactobacillus bakterijų. Šios bakterijos yra naudingos - jos gali slopinti potencialiai kenksmingas bakterijas / mielių augimą gaminant pieno rūgštį ir vandenilio peroksidą, ir užkirsti kelią blogoms bakterijoms prisitvirtinti prie makšties sienos. Pieno rūgštis padeda palaikyti rūgštinę aplinką makštyje, o vandenilio peroksidas padeda užmušti blogas bakterijas.

Yra daug veiksnių, kurie gali sutrikdyti trapią pusiausvyrą- kai kurie iš jų daro žalą audiniams, gimdant; sveikatos problemoms, stresas, tam tikrų vaistų vartojimas, stori drabužiai ar sintetinis apatinis trikotažas; netinkama higiena; dirgikliai esantys losjonuose, kūno plovikliuose ir kitoje kosmetikos gaminiuose; trintį sukelia įsiskverbimas, jei moteris nepakankamai susijaudinusi lytinių santykių metu; hormoniniai pokyčiai, ir t.t.

Sutrikęs balansas

Jei makšties florą yra pavojuje, apsauginį vaidmenįatliekančios laktobacilos (gerosios bakterijos) yra sumažėjusios. Dėl sumažėjusių skaičių laktobacilos, mažiau gaminama pieno rūgšties ir veikia apsauginis mažas makšties pH.

Nėštumo metu makšties pieno rūgšties bakterijų skaičius dažnai sumažėja, todėl nėščioms moterims yra didesnė rizika pagauti infekcijas. Simptomai, susiję su makšties floros pusiausvyra yra išskyros, blogas kvapas, niežulys, sudirginimas, paraudimas, patinimas, skausmas, o šlapinantis arba lytinių santykių metu, deginimas, jautrumas ir skausmas.

Subalansuota makšties flora padeda išvengti bakterijų ir mielių infekcijos ir yra labai svarbi geros makšties sveikatai. Siekiant sumažinti disbalanso riziką makšties florai, reikia vadovautis geros higienos įpročiais ir sekti bendras rekomendacijas, kaip rūpintis savo intymiąja sritimi. Jūs taip pat galite naudoti produktą, kuris yra iš ingredientų, kurie skatina gerųjų bakterijų augimą, siekiant išvengti galimų infekcijų ir skatinti atsigavimą, jei simptomai jau atsirado.


"Jei makšties florą yra pavojuje, apsauginį vaidmenįatliekančios laktobacilos (gerosios bakterijos) yra sumažėjusios. Dėl sumažėjusių skaičių laktobacilos, mažiau gaminama pieno rūgšties ir veikia apsauginis mažas makšties pH."