Makšties pH – ar jūsų makštis yra rūgštinė ar šarminė?

Jūs, tikriausiai, girdėjote, kad pH reikšmė – tai labai svarbi intymios sveikatos dalis. Bet kas iš tikrųjų yra pH ir kodėl jis toks reikšmingas mūsų reproduktyvinei funkcijai? Skaitykite toliau ir sužinosite, kokia yra normali pH reikšmė ir kokia turi būti jūsų makštis: rūgštinė ar šarminė.

Kas yra pH reikšmė?

pH – tai rūgštingumą ir šarmingumą parodantis matas. Jo reikšmė svyruoja nuo 0 iki 14, kur 0 – labai rūgštus, o 14 – labai šarminis. Vandens pH lygus 7 ir įprastai vadinamas neutraliu. Sveikos makšties pH reikšmė randasi kažkur tarp 3,8 ir 4,5, nukreipta į rūgštinę pusę. Šio nukreipimo priežastimi tampa makštyje gyvenančios gerosios bakterijos, jos gamina pieno rūgštį, kuri, savo ruožtu, mažina pH reikšmę.

Makšties pH svarba

Rūgštinė makšties aplinka – tai natūralus barjeras infekcijoms ir sudirgimams, kadangi slopinamas blogųjų bakterijų augimas, kurios suteikia pirmenybę žemesnio rūgštingumo aplinkai. Tai reiškia, kad kol mūsų gerųjų bakterijų skaičius yra didelis ir makšties pH rūgštus, blogosios bakterijos turi labai mažai šansų paplisti, o tai sumažina infekcijos atsiradimo riziką.

Kai makšties pH reikšmė pradeda viršyti 4,5, blogosios bakterijos atgauna galimybę vystytis ir augti, kartais tampa infekcijos priežastimi. Tai gali pasireikšti tokiais simptomais, kaip gausios išskyros, nemalonus kvapas, niežulys ar kitoks diskomforto jausmas. pH reikšmės pasikeitimas dažniausiai yra susiję su bakterine vaginoze.

Kodėl atsiranda pH pasikeitimai?

pH reikšmė gali pasikeisti dėl daugybės veiksnių – žemiau jūs rasite keletą veiksmų, kuriuos jūs galite atlikti, siekiant apsaugoti savo makšties sveikatą bei palaikyti rūgštų pH:

  • Antibiotikai. Šie medikamentai naikina ne tik blogąsias, bet ir gerąsias bakterijas, kurios yra atsakingos už makšties rūgštingumo ir sveikatos palaikymą. Antibiotikų vartojimo metu ar jam pasibaigus vartokite gerųjų bakterijų augimą stimuliuojančius produktus.
  • Lytinis aktas. Šarminis spermos pH gali sutrikdyti rūgštinę makšties aplinką ir stimuliuoti bakterinę vaginozę iškeliančias bakterijas. Apie tai liudija stiprus kvapas po neapsaugoto lytinio akto. Jei jums tai nutiko, diskomforto prevencijai patartina naudoti prezervatyvus.
  • Žindymas ir menopauzė. Estrogeno lygio kritimas (pavyzdžiui, žindymo ar menopauzės metu) gali sumažinti laktobakterijų skaičių ir kartais tampa makšties pH reikšmės padidėjimo priežastimi (dėl rūgštingumo sumažėjimo). Žindymo ar menopauzės metu bandykite naudoti produktus su probiotikais, kurie stimuliuoja gerųjų bakterijų augimą bei palaiko sveiką pH.

"Kai tik makšties pH reikšmė pradeda viršyti 4,5, blogosios bakterijos atgauna galimybę vystytis ir augti, kartais tampa infekcijos priežastimi. "