Bakterinė Vaginozė bei nėštumas

Nėštumas yra pokyčių ir lūkesčių laikotarpis. Mūsų organizmo funkcijos ruošiasi bei prisitaiko prie pokyčių, rengiasi gimdymo bei žindymo laikotarpiu. Greiti pokyčiai, įskaitant pokyčius mūsų hormonus ir jų lygį, gali sukelti įvairių nepatogumų ir skausmo. Taip pat kelia problemų mums, skirtingas ligas ir infekcijas, gali turėti įtakos mūsų nėštumui, mūsų kūdikio vystymuisi, ar gimdymui. Pavyzdžiui, bakterinė vaginozė nėštumo metu yra susijusi su kai kuriomis rimtesnėmis komplikacijomis, ir todėl turėtų būti gydoma, kai tik ji diagnozuojama.


Kas yra Bakterinė Vaginozė?

Bakterinė vaginozė yra vienas iš labiausiai paplitusių makšties nepatogumų. Ją sukelia mikrobų sutrikusi pusiausvyra makštyje, ir gali turėti nuo lengvų iki sunkių simptomų, tokių kaip baltos arba pilkos spalvos vandeningos išskyros, nemalonus žuvies kvapas, dirginimas ir skausmas makšties srityje. Nors šie simptomai yra nemalonūs, jie nėra pavojingi gyvybei, ir daugeliu atvejų gali būti lengvai gydomi antibiotikais ar natūraliais produktais, kad būtų atkurta makšties mikroflora. Tačiau Bakterinė vaginozė gali turėti sunkesnes pasekmes nėštumo metu, įskaitant priešlaikinio gimdymo riziką. Dėl šios priežasties, nėščios moterys turėtų nedelsiant kreiptis į sveikatos priežiūros specialistus, jei jos įtaria, kad gali sirgti Bakterine vaginoze.


"Bakterinė vaginozė nėštumo metu gali sukelti rimtas pasekmes, todėl turi būti gydoma kai tik diagnozuojama."


Kaip gydyti Bakterinę Vaginozę Nėštumo metu?

Vaistų vartojimas nėštumo metu yra labai ribotas ir visada turėtų būti daroma konsultuojantis su gydytoju ar akušere. Kartais vaistai nėra naudojami dėl jų galimo pavojaus kūdikiui, todėl reikėtų įsitikinti, kad naudojami vaistai nepakenks kūdikiui.

Bakterinė vaginozė gali būti gydoma antibiotikais, pavyzdžiui, metronidazolis, kuris yra dažnai vengtinas nėštumo metu. Alternatyva yra naudoti natūralius produktus, kurie atkuria makšties pH, ir leidžia gerosioms bakterijoms atkurti makšties mikroflorą. Kai kuriuos šių produktų gali naudoti kiekviena moteris ir kiekvieną nėštumą, tik skirtumas tas, kad esant nėštumui būtina pasitarti su gydytoju.