Bakterinės vaginozės prevencija

Bakterinė vaginozė arba BV – tai makšties mikrofloros disbalansas. Tai yra viena būdingiausių moterų makšties infekcijų. Šiuo metu plačiai paplitusi nuomonė, kad bakterinė vaginozė yra lytiškai plintanti liga, bet tai netiesa. BV atsiranda moterims, neturinčioms lytinių santykių, ar ilgus metus gyvenančioms su tuo pačiu partneriu. Bakterinė vaginozė taip pat negali būti perduota nuo vienos asmens kitam.

Bakterinė vaginozė – tai kenksmingų bakterijų perteklių reiškinys. Sveikoje makštyje šios kenksmingos bakterijos kontroliuojamos žemu makšties pH, kurį sąlygoja gerųjų laktobakterijų gaminama pieno rūgštis. Tačiau makšties pH gali padidėti (dėl rūgštingumo sumažėjimo), pavyzdžiui, laktobakterijų skaičiui sumažėjus dėl antibiotikų vartojimo ar kai rūgštus pH neutralizuojamas šarmine sėkla. Šiuo atveju kenksmingos bakterijos atgauna galimybę augti ir gali tapti makšties negalavimo priežastimi.

Būdingiausi BV simptomai – tai išskyrų pasikeitimas (dažniausiai išskyros būna baltos ir pilkos, putojasi), kvapo pasikeitimai (dažniausiai stiprus žuvies kvapas), deginimas šlapinimosi metu, niežulys ir sudirgimas makšties srityje. Dalis šių simptomų sutampa su kandidozės požymiais, taigi prieš pradedant atitinkamą terapiją, labai svarbu nustatyti tikslią diagnozę.

Pateikiame keletą veiksmų, kuriuos jūs galite atlikti bakterinės vaginozės prevencijai.

Ką galima padaryti tam, kad sumažinti bakterinės vaginozės atsiradimo riziką?

  • Lavinkite save – šiš straipsnis yra jūsų pirmasis žingsnis teisinga kryptimi! Jums turėtų būti labai svarbu nustatyti bakterinės vaginozės simptomus ir tinkamiausią laiką kreiptis profesionalios pagalbos.
  • Rinkitės saugų seksą – ribokite seksualinių parterių skaičių ir visuomet naudokite tam tikrą apsaugą lytinio akto metu.
  • Venkite makšties srities sudirgimo – tai reiškia venkite burbulinių ir sūkurinių vonių, naudokite natūralius intymios higienos prausiklius be muilo ir stiprių chemikalų, taip pat rinkitės bekvapius higieninius įklotus, kasdienius įklotus ir tamponus. Po dušo nepamirškite gerai nusausinti intymią vietą, švelniai ją tapšnodamos minkštu švariu rankšluosčiu.
  • Rinkitės medvilninius apatinius vietoje apatinių iš sintetinių medžiagų, nes pastarieji neleidžia oda „kvėpuoti“. Tai sąlygoja temperatūros ir drėgmės padidėjimą ir bakterijų augimui bei klestėjimui palankios aplinkos atsiradimą. Pagal galimybę miegokite be apatinių.
  • Kai kurie mokslininkai teigia, kad idealus būdas apsisaugoti nuo bakterinės vaginozės atsinaujinimo – tai apsauginės laktobakterijų floros stimuliacija. Šis tinkamos makšties mikrofloros atstatymas yra labai svarbus, kadangi dėl BV gydimui taikomos antibiotikų terapijos pažeidžiama laktobakterijų mikroflora, o tai lemia padidintą recidyvo tikimybę. Laktobakterijų mikrofloros stimuliaciją užtikrina natūralias laktobakterijas palaikančiųjų produktų su probiotikais naudojimas. Taip pat BV gydimui patartina naudoti natūralius produktus, kurie neturi įtakos laktobakterijų mikroflorai.

"Labai svarbu, kad jūs galėtumėte nustatyti bakterinės vaginozės simptomus ir tinkamiausią laiką kreiptis profesionalios pagalbos."