Išskyros iš makšties dėl mielių infekcijos

Išskyros iš makšties yra skystis, kuris išsiskiria iš liaukų, esančių makštyje. Išskyros apsaugo makštį nuo infekcijų, valo ją ir suteikia drėgnumą sekso metu. Kartais, kai kažkas yra negerai intymioje srityje, neįprastos išskyros gali būti vienas iš pirmųjų simptomų. Tai yra bakterinės vaginozės, mielių infekcijos arba kitų urogenitalinių problem požymis.

Be makšties išskyrų, kiti pienligės požymiai yra niežėjimas, deginimas, paraudimas, sudirginimas, patinimas ir skausmas šlapinantis arba lytinių santykių metu. Mielių infekciją sukelia Candida albicans bakterija,kuri šiaip paprastai gyvena įvairiuose mūsų organuose - makštyje, žarnyne, burnoje. Įprastomis sąlygomis, mielės gyvena pusiausvyroje su kitais mikrobais ir yra dalis mūsų sveikos makšties floros. Tačiau, jei organizme yra disbalansas, tai mielės gali pradėti nekontroliuojamai augti, o tai sukelia infekcijas ir su jom susijusius nepatogumus.

Dauguma moterų bent kartą per savo gyvenimą susiduria su pienlige. Tačiau, daugelis moterų kenčia nuo pasikartojančių infekcijų, ypač prieš arba iškart po mėnesinių, nėštumo metu ar naudojant kontraceptines tabletes. Kiti veiksniai, kurie gali sukelti makšties floros disbalansą ir prisidėti prie Candida bakterijos augimo yra antibiotikai, antsvoris, diabetas, sintetinių apatinių dėvėjimas, steroid naudojimas ir tt.

Išskyrų pokyčiai, kurie gali išduoti pienligę

Normalios makšties išskyros gali skirtis priklausomai nuo individualaus kūno, bet tai dažniausiai akivaizdu - jos būna baltos spalvos arba gelsvos. Gali pereiti iš skystos į tirštesnes, tąsias, priklausomai nuo menstruacijų ciklo, streso lygio, mitybos įpročių, nėštumo, žindymo ar tam tikrų vaistų. Išskyrų kiekis gali skirtis, tai galite pastebėti ovuliacijos metu. Jei pastebėsite kad išskyros yra baltos, tirštos, klampios, atrodo beveik kaip varškė, tai gali būti mielių infekcijos požymis. Išskyrų gali padaugėti, kai prasideda infekcija, tačiau dažniausiai jos būna bekvapios. Jei pastebite šiuos simptomus, kreipkitės į savo gydytoją, ypač, jei esate nėščia.

Paplitusi klaidinga nuomonė

Dvi iš labiausiai paplitusių makšties diskomfortų, bakterinė vaginozė ir pienligė, yra susijusios su makšties floros pusiausvyra. Šios dvi ligos turi panašius simptomus, todėl dažnai klaidingai diagnozuojamos ir sukelia problemų su gydymu bei komplikacijomis. Yra atvejų, kai bakterinė vaginozė ir pienligė atsiranda vienu metu. Išskyros, kurios būdingos bakterinei vaginozei, paprastai baltos, pilkos arba geltonos spalvos, paprastai yra labai skystos, lydimos žuvies kvapo. Kita vertus, jei išskyros skleidžia stiprų kvapą, o konsistencija primena varškę, tai greičiausiai jus kankina pienligė.


"Jei pastebėsite kad išskyros yra baltos, tirštos, klampios, atrodo beveik kaip varškė, tai gali būti mielių infekcijos požymis."