Kaip gydyti Kandidozę

Vienas iš labiausiai paplitusių makšties nepatogumų yra makšties pienligė, dar vadinama makšties mielių grybeliu, kandidamikozė ar tiesiog candida. Kaip simptomas būdingos išskyros, kuriuo paprastai apibūdinamos kaip panašios į varškę, stiprus paraudimas ir ūmus niežulys. Kasymąsis gali sukelti papildomą dirginimą ir skausmą, ir gali sukelti deginimo pojūtį, kaip ir šlapinantis ar lytinio akto metu. Jei Jums pasireiškė bet kuris iš šių simptomų, svarbu patvirtinti diagnozę kreiptis į gydytoją ar ginekologą, ir jie patars, kaip gydyti Candida infekcija.

Ar galiu gydyti Kandidozę pati?

Vaistai ir produktai, kurie gydo Candida dažnai galima įsigyti be recepto. Tai apima priešgrybelinius kremus, oralinius priešgrybelinis vaistus, probiotikus, prebiotikus ir kitius produktus. Tai reiškia, kad su teise savidiagnostikos, jums gali būti suteikta galimybė gydyti mielių infekciją be apsilankymo pas gydytoją. Tačiau įprasti simptomai makšties pienligės kartais gali būti sukelti kitos ligos (makšties sausumas) arba gali maskuoti pagrindinę LPL su daugiau rimtų padarinių. Todėl labai svarbu, kad prieš pradedant bet kokį gydymą, kreiptumėtės į gydytoją arba ginekologą, ir nekiltų papildomų problemų sau, ar net savo partneriui. Candida infekcijos paprastai nėra perduodamos tarp partnerių, tačiau pagrindinis LPL galėtų būti.

Kaip galiu palengvinti Candidozės simptomus?

Makšties pienligė nėra pavojinga gyvybei būklė, tačiau nuolatinis niežulys ir dirginimas gali žymiai pabloginti lytinį gyvenimą, taip pat nepatogu eiti į tualetą, sėdėti ilgesnį laiką, arba dėvėti ankštą aprangą. Kai gydytojas patvirtina diagnozę, ir jūsų Candida gydymo eigą, galite pabandyti sumažinti erzinančius simptomus. Taip pat svarbu palaikyti nuolatinę makšties higieną, prausiantis drungnu vandeniu arba švelniu plovikliu be muilo, vengiant kvapnių įklotų bei tualetinio popieriaus, ir, kai tik įmanoma, miegoti be apatinių.


"Vaistai ir produktai, kurie gydo Candida dažnai galima įsigyti be recepto. Tai apima priešgrybelinius kremus, oralinius priešgrybelinius vaistus, probiotikus, prebiotikus ir kitus produktus"