Makšties infekcijos ir antibiotikai

Makšties infekcijos gali atsirasti dėl daugybės veiksnių, vienas kurių yra antibiotikų naudojimas. Sužinokite daugiau apie tai, kaip antibiotikai gali pažeisti makšties mikrofloros pusiausvyrą, taip pat apie diskomforto makštyje kaip šalutinio antibiotikų poveikio prevenciją.

Kaip veikia antibiotikai?

Antibiotikai – tai yra medicininių preparatų grupė, jie arba naikina bakterijas, arba sustabdo jų augimą, dėl to stabdo infekcijos plitimą bei padeda mūsų kūnui kovoti su negalavimu. Šios grupės medicininių preparatų vartojimo sritis yra labai plati – nuo gerklės skausmo iki vidaus organų infekcijų. Nepaisant to, kad antibiotikai yra labai efektyvūs ir gana saugūs, jie nėra selektyvūs, tai reiškia, kad antibiotikai naikina ne tik mūsų kūną atakuojančias bakterijas, bet ir mažina gerųjų bakterijų, natūraliai gyvenančių ant mūsų kūno ir jo viduje, skaičių. Šios gerosios bakterijos nesukelia problemų ir dažniausiai yra naudingos mūsų sveikatai. Todėl šių bakterijų sunaikinimas ir yra gerai žinomas nepageidaujamas šalutinis antibiotikų terapijos poveikis.

Makšties infekcijos po antibiotikų vartojimo

Sumažėjus gerųjų bakterijų skaičiui, atsiranda vietos blogoms bakterijoms ir pradeda augti mieliniai grybeliai. Todėl po antibiotikų terapijos ar tiesiog jos taikymo metu moteris dažnai vargina bakterinė vaginozė arba mielinių grybelių infekcija. Daugumoje atvejų, tai nutinka todėl, kad moterys vartoja antibiotikus esamai makšties infekcijai gydyti, bet išnykus pagrindiniai problemai, atsiranda pakartotinė infekcija. Tai vyksta dėl makšties mikrofloros pažeidimo antibiotikų terapijos metu, kuris užtraukia bakterinės vaginozės ar mielinių grybelių infekcijos atsinaujinimą, reikalaujantį papildomos terapijos.

Tam, kad apsaugoti save nuo antibiotikų iškeltos makšties infekcijos, vartokite produktus su probiotikais. Probiotikai stimuliuoja gerųjų bakterijų augimą, padeda makšties mikroflorai atsistatyti. Tokiu būdu probiotikai gali padėti apsisaugoti nuo antibiotikų ar kitų veiksnių sukeltų makšties infekcijų bei greičiau panaikinti atsiradusius simptomus.


"Sumažėjus gerųjų bakterijų skaičiui, atsiranda vietos blogoms bakterijoms ir pradeda augti mieliniai grybeliai. Todėl po antibiotikų terapijos ar tiesiog jos taikymo metu moteris dažnai vargina bakterinė vaginozė arba mielinių grybelių infekcija."