Makšties infekcijų priežastys

Jei kada susidūrėte su intymiais nepatogumais, pvz., išskyromis, deginimu, niežuliu, skausmu ir kvapu, tai tikriausiai kentėjote nuo makšties infekcijos ar vaginito. Dažniausiai pasitaikančios infekcijos, tai – bakterinė vaginozė ir pienligė (mielių infekcija).

Bakterinė vaginozė atpažįstama pagal deginimą ir skausmą intymioje srityje, pilkom ar baltom išskyrom ir būdingu žuviai kvapu. Pienligė atpažįstama pagal niežulį ir dirginimą bei tirštas baltas išskyras, kurios panašios į varškę.

Kas sukelia makšties infekcijas?

Viena labiausiai paplitusių priežasčių, kuri sukelia infekcijas – tai makšties floros sutrikimai. Kai sumažėja gerųjų bakterijų, kurios gyvena makštyje, blogos bakterijos ir mielės pradeda sparčiai augti, kas sukelia infekcijas ir diskomfortą.

Makšties flora gali sutrikti po antibiotikų, taip pat dėl hormoninių pokyčių, po higienos produktų naudojimo, tokių, kaip muilas, dušo putos ar losjonas, arba net naudojant intymios higienos produkciją – makšties purškiklius ar prezervatyvus.


"Viena labiausiai paplitusių priežasčių, kuri sukelia infekcijas – tai makšties floros sutrikimai."


Makšties diskomfortas gali atsirasti dėl dirgiklių ir alergenų, esančių skalbinių plovikliuose arba audinių minkštikliuose, o kartais, netgi, dažuose, skirtuose drabužiams dažyti. Sintetiniai apatiniai taip pat gali sukelti dirginimą, skatinti mielių augimą. Diskomfortą gali sukelti ir lytiškai plintančios infekcijos.

Hormonų poveikis

Kitas svarbus veiksnys, kuris gali paveikti jūsų makšties sveikatą, - hormoninė būklė. Hormonų pokyčiai gali turėti įtakos makšties infekcijų vystymuisi. Taip pat gali sukelti ir kitų problemų.

Estrogeno kiekis gali sumažėti prieš menstruacijas, nėštumo, maitinimo krūtimi metu, ar per menopauzę. Sumažėja natūralus makšties drėgnumas, o sausa vagina žalojama įsiskverbimo metu. Tai sukelia skausmą lytinių santykių metu, uždegimą.

Jeigu jūs patiriate simptomus, kaip, pvz., išskyros, kvapas, skausmas, niežulys, deginimas, kreipkitės į sveikatos priežiūros specialistą, kad gautumėte tinkamą gydymą ir išvengtumėte komplikacijų.