Daugumą makšties problemų galima priskirti pienligei, dar vadinamą makšties mieliagrybiu arba kandidoze. Moterims makšties grybelio infekciją sukelia baltasis balkšvagrybis (Candida albicans grybelis). Jis aptinkamas daugumos sveikų žmonių kvėpavimo takuose, žarnyne. Vartojant plataus spektro antibiotikus, užslopinama natūrali makšties bakterinė flora ir atsiranda palankios sąlygos daugintis Candida grybeliams ir atsirasti grybelinei infekcijai. Kai kurioms moterims pienligė pasireiškia dažniau nei kitoms.
Pagrindiniai pienligės simptomai:
Labai svarbu atskirti pienligę nuo bakterinės vaginozės. Nors šių problemų simptomai turi panašumų – jų gydymas ganėtinai skirtingas.
Pienligė nėra priskiriama lytiškai plintančioms ligoms, tai paprastai, gydymas netaikomas partneriui. Kandidozė gali būti gydoma priešgrybeliniais preparatais ir būtent natūralūs produktai, o ne antibiotikai, vertinami labiau. Jie atstato natūralią makšties florą, padeda atsikratyti mieliagrybių infekcijos ir užkerta kelią ligos pasikartojimui. Infekcija sukelia skausmą ir lytiniai santykiai tampa nemalonūs. Yra produktų, kurie palengvina makšties dirginimą (purškalai, kremai, geliai), tačiau tai – nėra gydymas ir jie gali būti naudojami kartu su pirminio gydymo priemonėmis. Jei po tam tikro laiko simptomai nedingsta, kreipkitės į gydytoją ar ginekologą.
Makšties pienligė dažnai pasikartojanti infekcija. Jos priežastimi gali būti žemas hormonų lygis. Jie atsakingi už atsiradusią kandidozę tam tikru mėnesinių ciklo periodu, nėštumo ir žindymo laikotarpiu. Kad užkirstų kelią ligos pasikartojimui, moterys gali apsvarstyti galimybę naudoti makšties gelį, kuris stimuliuoja audinių kraujotaką ir ląstelių atsinaujinimą, padidina apsaugą tam tikrais laikotarpiais.