Skirtumai tarp Bakterinės Vaginozės bei Pienligės

Bakterinė vaginozė ir makšties pienligė yra dvi labiausiai paplitusios makšties infekcijos. Jau daugelį metų pienligė buvo lengviau diagnozuojama bei gydoma nei bakterinė vaginozė, nes buvo paplitusi klaidinga nuomonė, kad bet kokios neįprastos išskyros, niežulys ir skausmą intymioje srityje sukelia Candida.

Šiandien, yra žinoma, kad bakterinė vaginozė yra panaši kaip pienligė, ji atsiranda apie 1/3 moterų, ir ji yra gydoma visiškai skirtingu būdu nei pienligė. Siekiant taikyti tinkamą gydymą, moteris pirmiausia turi žinoti kas jai yra.

Skirtingi simptomai

Tiek bakterinei vaginozei (BV) ir mielių infekcijai yra būdingas nenormalios išskyros, bet jų išvaizda yra skirtinga. Nors BV paprastai sukelia skaidrias, vandeningas, baltos arba pilkos spalvos išskyras su stipriu žuvies kvapu, o pienligės atveju būna baltų išskyrų, panašių į varškę, su silpnu mielių kvapu.

Moterys, kurios turi pienligę, dažniausiai kenčia nuo labai intensyvaus niežulio ir dirginimo, rečiau skausmo lytinių santykių ar šlapinimosi metu. Vulvos oda yra rožinės arba raudonos spalvos, kartais su baltųjų ženklų, kurias sunku pašalinti. Nors dirginimas ir skausmas dažniausiai atsiranda Bakterinės vaginozės atveju, taip pat niežulys yra vertinamas rečiau. Makšties aplinkos pH taip pat skiriasi jei yra bakterinė vaginozė ir mielių infekcija. O normalus pH makštyje yra rūgštinis, prie BV jis tampa daugiau šarminis, o pienligė neturi įtakos makšties aplinkos rūgštingumui. Šie skirtumai yra labiausiai paplitę ir yra žinomi.

Diagnozuoti pačiai

Dažniausiai pagal šiuos simptomus nustatoma bei diagnozuojami šie negalavimai. Tačiau tarp Bakterinė vaginozės ir mielių infekcijos skirtumai ne visada akivaizdūs, o kartais net gali būti supainioti, nepastebima rimtesnių problemų, todėl visada yra gera idėja, pasitarkite su gydytoju ar ginekologu.


"Tiek bakterinei vaginozei (BV) ir mielių infekcijai yra būdingas nenormalios išskyros, bet jų išvaizda yra gana skirtinga."


Skirtingas gydymas

Bakterinė vaginozė gali būti gydoma antibiotikais, pavyzdžiui, metronidazoliu arba natūraliais produktais ir prebiotikais, kurie atkurtų makšties floros balansą. Bakterinė vaginozė gydoma antibiotikais, turi daug didesnį poveikį makšties mikroflorai, nes ji taip pat paveikia gerąsias bakterijas (laktobakterijas) ir antibiotikai taip pat gali turėti erzinantį šalutinį poveikį. Kaip rezultatas, yra didelė pasikartojimo tikimybė, kai BV gydoma antibiotikais.

Natūralūs produktai yra labiau pritaikyti atkurti gerą makšties mikroflorą vietoj to, kad naudojant antibiotikus sutrikdyti ją daugiau. Be to, Candida gali būti gydoma priešgrybeliniais preparatais, ar produktais, kurie atstato pusiausvyrą ir skatina teigiamą laktobakterijų dauginimąsi makštyje. Jei naudojate produktus ir simptomai nepraeina, kreipkitės į gydytoją.