Viskas ką turėtum žinoti apie Bakterinę Vaginozę!

Ar kada pastebėjai blogą kvapą iš intymių vietų? Stiprus, netgi žuvies kvapo. Tai priverčia jaustis nepatogiai. Tai gali būti dėl bakterinio disbalanso, dar vadinamo Bakterine Vaginoze (BV).

Kokios priežastys Bakterinės Vaginozės?

Bakterinė vaginozė atsiranda tada, kai yra per daug bakterijų jūsų makštyje. Įprastai, sveikos Laktobacili yra dominuojančios bakterijos makštyje, bet jei atsiranda BV, kitos nepageidaujamos bakterijos perrauga Laktobacili bakterijas.

Tiklios šio proceso priežastys nėra žinomos, bet yra keli faktoriai, kurie tai nulemia: seksualinis aktyvumas. Sverbu, kad BV taip gali atsirasti ir dėl seksualinio aktyvumo nebūvimo. Todėl BV nėra laikoma plintančia liga.

Simptomai

Štai keli simtomai Bakterinės Vaginozės:

  • Stiprus, žuvies kvapas (kuiris gali sustiprėti po lytinių santykių)
  • Pilkšvos baltos išskyros iš makšties

"Dar keli simptomai yra deginimo jausmas šlapinantis su makšties niežuliu."


Kaip man gydyti Balterinę Vaginozę?

Daugumai moterų, bakterinė vaginozė yra nekenksminga, tačiau ji gali būti gana nemaloni. Gydoma dažniausiai siekiant sumažinti simptomus. Dažniausiai gydymo forma Bakterinei vaginozei yra antibiotikai. Tai yra arba tabletės vartojamos per burną ar makšties geliai. Daugumai moterų tai yra veiksminga gydymo priemonė, tačiau tai gali sukelti šalutinį poveikį, pavyzdžiui, pykinimą ir vėmimą. Vartojant alkoholį kartu su šiuo antibiotiku gali sukelti šalutinio poveikio sunkumą.

Kitas paplitęs gydymo būdas yra naudoti savarankiškas priežiūros priemones, kurias galite gauti vaistinėje. Daugelis iš šių produktų atkuria makšties pH lygį. Visada įsitikinkite, kad jūs naudojate natūralų produktą, kuris gydo Bakterinę vaginozę, o taip pat atkuria makšties florą, padeda išvengti būsimų infekcijų.

Bakterinė vaginozė Nėštumo metu

Nėštumo metu, Bakterinė vaginozė kai kuriais atvejais gali padidinti komplikacijų pavojų, pavyzdžiui priešlaikinio gimdymo ar persileidimo. Jei esate nėščia ir kyla simptomai, susiję su Bakterine vaginoze, kreipkitės į gydytoją.