5 būdingiausi diskomforto makštyje reiškiniai

Kiekviena moteris tam tikrais savo gyvenimo momentais jaučia vieno ar kito pobūdžio diskomfortą makštyje. Toks diskomfortas, pradedant nuo lengvo ir nereikšmingo nepatogumo, ateityje gali rimtai paveikti moters gyvenimo ar seksualinių santykių kokybę. 5 būdingiausi diskomforto makštyje reiškiniai – tai niežulys, peršėjimas, makšties sausumas, gausios, kartais nemalonų kvapą turinčios išskyros bei sudirgimas arba skausmas sueities metu ar po jos. Simptomų priežastys nėra lengvai nustatomos ir diagnozuojamos, todėl esant vienam ar keletui šių reiškinių labai svarbu pasitarti su gydytoju ar ginekologu.

Makšties niežulys

Makšties niežulio priežastimi gali tapti pienligė, bakterinė vaginozė ar lytiškai plintančios ligos. Jis taip gali atsirasti kaip alerginė ar dirginimo reakcija į kai kurias substancijas, pavyzdžiui, muilą, skalbinių minkštiklį ir kt. Kitos priežastys – tai sintetinių apatinių nešiojimas, skutimasis / vaško naudojimas, trynimas dėl fizinių pratimų atlikimo ar makšties sausumas. Tuo tarpu kai infekcijas, daugelyje atvejų, galima atpažinti pagal specifines išskyras, neinfekciniais sudirgimo atvejais neįprastų išskyrų nebūna, bet makšties ir vulvos audiniai dažnai yra patynę ir paraudonėję. Siekiant nustatyti diskomforto priežastį, pabandykite pašalinti iš savo intymios higienos visus potencialius alergenus: nenaudokite muilo ar kvapiųjų medžiagų, venkite higieninių įklotų, kasdienių įklotų ir tualetinio popieriaus su kvapu, nenaudokite skalbinių minkštiklių savo apatiniams, laikinai nesiskuskite ir nenaudokite vaško plaukeliams šalinti, nešiokite kelnaites tik iš „kvėpuojančių“ natūralių medžiagų. Jeigu problema neišnyksta, kreipkitės į profesionalų gydytoją.

Makšties peršėjimas

Peršėjimo jausmas i intymioje srityje dažniausiai atsiranda dėl odos sudirgimo, kuris yra niežulio ar deginimo pasekmė, arba dėl makšties ar šlaplės infekcijos. Šis jausmas gali prasidėti staiga arba palengva stiprėti per kelias savaites. Labai svarbu apsilankyti pas profesionalų gydytoją, kuris sutvarkys jūsų medicininius dokumentus ir atliks makšties apžiūrą tam, kad būtų pritaikytas tinkamas gydymas. Esant infekcijai, dažniausiai taikomas gydymas antibiotikais ar priešgrybeliniais preparatais. Terapija suveikia po poros dienų, taigi labai sveika pasinaudoti produktais, kurie nuramina odą bei naikina niežulį ir sudirgimą. Šie produktai dažniausiai parduodami be recepto purškiklių ir gelių formoje.

Makšties sausumas

Makšties sausumas dažniausiai siejamas su menopauze, tačiau gali varginti įvairaus amžiaus moteris. Jo simptomai – tai niežulys, peršėjimas, skausmas lytinio akto metu ir skaudumas intymioje srityje. Nors šie makšties sausumo simptomai yra panašūs į kutus diskomforto makštyje reiškinius, jo pagrindinis požemis – išskyrų stoka. Priklausomai nuo priežasties makšties sausumo gydymui taikoma hormoninė ar neharmoninė terapija, išoriškai arba į vidų. Nehormoninė makšties drėkikliai užtikrina greitąjį palengvėjimą, jų efektas tęsiasi apie dvi dienas. Iš kitos pusės, makšties lubrikantai gali būti greitas sprendimas esant skausmingos sueities atvejui.

Išskyros arba nemalonus kvapas

Makšties išskyros – tai biologinis skystis, kuris padeda palaikyti makšties bakterinę florą, užtikrina lubrikaciją lytinio akto metu bei apsaugo intymios vietos audinius. Jų išvaizda keičiasi per menstruacijos ciklą bei su amžiumi. Tačiau neįprastos išskyros, kai jos yra baltos, tirštos ir trapios, arba pilkos, silpnos ir su tam tikru žuvies kvapu – tai makšties infekcijos (bakterinės vaginozės ar pienligės) požymis. Neįprastos išskyros taip pat gali liudyti apie lytiškai plintantį ligą ar kitą rimtą negalavimą. Todėl, pastebėjus savo išskyrose neįprastų pasikeitimų būtinai kreipkitės į gydytoją ar ginekologą.

Sudirgimas ir skausmas sueities metu ar po jos

Esant normalioms aplinkybėms, lytinis aktas turi būti visiškai neskausmingas. Sudirgimas ar skausmas sueities metu ar po jos gali atsirasti dėl daugybės veiksnių. Būdingiausios priežastys – tai makšties sausumas, infekcijos arba alergija, bet kartais skausmas gali būti susijęs su rimtesne problema, tokia kaip fizinė trauma (pavyzdžiui, po gimdymo), psichologinė trauma ar netgi vėžys. Jeigu jus vargina bet kokio pobūdžio skausmas, labai svarbu kreiptis į gydytoją, nustatyti priežastį ir pradėti tinkama terapiją.


"5 būdingiausi diskomforto makštyje reiškiniai – tai niežulys, peršėjimas, makšties sausumas, gausios, kartais nemalonų kvapą turinčios išskyros bei sudirgimas arba skausmas sueities metu ar po jos."