Makšties deginimas

Kiekviena moteris per visą gyvenimą bent kartą yra patyrusi makšties problemų. Dažniausiai pasitaikantys simptomai yra išskyros, kvapas, niežulys, skausmas ir makšties deginimas. Jie neleis jums ramiai ir patogiai sėdėti, primindami, kad ne viskas yra gerai. Jei simptomai stiprėja, jie gali daryti rimtą poveikį jūsų gyvenimui, jo kokybei – seksas gali tapti nemalonus ir skausmingas.

Deginimo pojūtis intymioje srityje paprastai būna dirginimo arba infekcijos požymis. Tai gali būti:

  • Bakterinė vaginozė
  • Pienligė (taip pat žinoma kaip mielių infekcija arba kandidozė)
  • Stiprūs detergentai, losjonai, purškalai, vonios putos. Šiuose produktuose būna alergenų ir dirgiklių, kurie gali sukelti dirginimo pojūtį iškart arba po naudojimo.
  • Menopauzė – estrogenų ir gleivių kiekio makštyje mažėjimas. Tai gali sukelti trintį ir uždegimą sueities metu, nes audiniai tampa ne tokie elastingi.
  • Plovimas gali pažeisti apsauginį odos sluoksnį ir atverti vartus alergenams, dirgikliams ir mikrobams. Reguliariai naudojant stiprias prausimo priemones, prarandamas barjeras, prasideda sudirgimas ar išsivysto uždegimas.
  • pH pokyčiai vaginoje
  • Antibiotikai
  • Diabetas
  • Sintetiniai apatiniai ar aptempta apranga
  • Sudirgimą taip pat gali sukelti prezervatyvai, spermicidai, lubrikantai ar net sperma.


"Deginimo pojūtis intymioje strityje paprastai yra sudirginimo ar infekcijos požymis."


Ką daryti, jei jaučiate makšties deginimą?

Jei įtariate, kad dirginimas gali būti sukeltas priemonės, kurią neseniai naudojote, iškart kruopščiai tą vietą nuplaukite, kad sumažintumėte žalą. Vėliau galite patepti raminančia priemone ar makšties geliu su prebiotikais, kad atstatytumėte gerųjų bakterijų kiekį ir išvengtumėte nepageidaujamų kitų simptomų. Geriau rinktis natūralius produktus, kuriuose nėra stiprių chemikalų, aromatų ar dažų.

Jei atsiranda simptomai tokie kaip., išskyros, kvapas, niežulys, skausmas, kreipkitės į gydytoją. Tuo atveju, jei atsirado infekcija, turėtumėte atrasti problemos priežastį ir gydyti problemą, o ne tik kovoti su kai kuriais simptomais.

Jei makšties deginimą sukelia sausumas, kreipkitės į ginekologą ir atrasite teisingiausią sprendimą. Tai gali būti estrogeniniai kremai, makšties drėkikliai arba lubrikantai. Skirtumas tarp drėkiklių ir lubrikantų yra tas, kad pirmoji produktų grupė jums suteiks ilgalaikį poveikį. Jis puikiai tinka, jei sausumas kelia diskomfortą jums vaikštant ar mankštinantis. Lubrikantai naudojami prieš lytinį aktą, suteiks jums palengvėjimą, kuris padarys seksą malonų ir neskausmingą.

Kai jus vargina dirginimas ir uždegimas, susilaikykite nuo lytinių santykių – leiskite makščiai išgyti ir palaukite, kol simptomai visiškai išnyks. Venkite kasymo toje srityje, nes tai gali dar labiau pabloginti situaciją, sukelti skausmą ir patinimą.