Makšties išskyros:
ar tai normalu?

Dauguma moterų neskiria didelio dėmesio savo makščiai, bet tai yra neatsiejama jos dalis. Jei rūpinsitės ja, tai nebus pagrindo nerimauti.

Kaip atrodo normalios išskyros

Kiekvienos moters išskyros (jų tirštumas, spalva ir kvapas) skiriasi. Paprastai jos yra balzganos, šviesiai geltonos spalvos, skystos. Dauguma moterų kartais pastebi šiek tiek rūgštoką kvapą.

Per mėnesines išskyros gali skirtis. Dažnai jų kiekis padidėja ovuliacijos metu ir sumažėja per patį ciklo periodą. Tai visiškai normalus.

Tačiau, jei pastebėsite, kad pasikeitė jūsų išskyros, tai gali būti rimtesnės ligos požymis.

Pienligė ar bakterinė vaginozė?

Jei jūsų išskyros tampa baltos, (panašios į varškę), pradeda kankinti niežulys, tai gali būti pienligė. Tai yra infekcija, kurią sukelia bakterijų suvešėjimas makštyje.

Laimei, ši infekcija yra nepavojinga, tačiau sukelia diskomfortą. Ji gali būti gydoma su priegrybeliniais preparatais arba vaistais, kurie skirti gydytis savarankiškai ir atkurti natūralią makšties florą (užkirsti kelią pasikartojančioms infekcijoms).

Kitas išskyrų pasikeitimas, kuris paprastai yra nepastebimas, yra stiprus kvapas (beveik kaip žuvies). Tai gali būti infekcijos požymis, nes būtent jis ir yra pagrindinis bakterinės vaginozės simptomas. Bakterinę vaginozę (BV) sukelia kenksmingų bakterijų suvešėjimas makštyje. Jūs galite atpažinti šią infekciją iš skystų, pilkšvai baltų išskyrų ir stipraus kvapo. Bakterinė vaginozė dažniausiai gydoma antibiotikais. Kaip alternatyvą, jūs galite atrasti produkcijos su natūraliais ingredientais, be jokių šalutinių poveikių.


"Jei pastebite, kad pasikeitė jūsų išskyros, tai gali būti rimtos ligos požymis."


Per mažas išskyrų kiekis/makšties sausumas

Išskyrų kiekio sumažėjimas taip pat gali sukelti problemų. Dažniausiai sausumas pasireiškia per menopauzę, tačiau įvairaus amžiaus moterims gali atsirasti ši problema. Tai sudaro daug nemalonumų, nes kankina niežulys, deginimas ir skausmas lytinių santykių metu.

Dauguma moterų simptomams palengvinti naudoja lubrikantus. Apskritai, yra daug produktų, skirtų padidinti makšties drėgnumo lygį; Išvengsite dirginimo, jei pasirinksite produktus su natūraliais ingredientais.

Keistos išskyros po nesaugaus lytinio akto

Po nesaugių lytinių santykių, išskyros gali pasikeisti, nes rūgštinis pH laikinai padidėja dėl spermos, kuri yra rūgštinė. Nors tai nėra kenksminga, tačiau gali paspartinti bakterijų dauginimąsi makštyje. Jei išskyros pasikeičia po nesaugaus lytinio akto, bei įtariate, kad tai gali būti LPL (lytiškai plintanti liga), kreipkitės į gydytoją.