Makšties jautrumas

Tiek jautrumas ir diskomfortas makšties srityje būna nervinantis. Makšties jautrumas pasireiškia skausmu ar jautrumu liečiant intymias vietas, ypač lytinių santykių metu. Prie šių simptomų gali atsirasti dar ir kitų, kaip gausios išskyros, makšties niežulys, deginimas, patinimas, paraudimas ir t.t. Dažniausiai to priežastys yra infekcija ir sausumas. Gydymas skiriasi priklausomai nuo priežasties.

  • Išbalansuota makšties mikroflora. Makštyje yra milijonai gerų mikrobų, kurie sudaro makšties florą. Kai ši subtili pusiausvyra sutrinka ir gerųjų bakterijų sumažėja, mielės arba kenksmingos bakterijos pradeda nekontroliuojamai augti, todėl atsiranda niežulys ir dirginimas. Jei negalite susilaikyti nesikasę, galima lengvai pažeisti odą ir sukelti tolesnį dirginimą, patinimą ir skausmą. Jei dažnai kenčiate nuo mielių infekcijos, pabandykite naudoti makšties produktą, kuriame yra prebiotikai. Prebiotic makšties gelis stimuliuoja gerųjų bakterijų augimą ir padeda subalansuoti makšties florą.
  • Makšties sausumas. Skverbtis be pakankamo tepimo galima pažeisti makšties sieneles ir kitus audinius intymiose vietose, sukelti uždegimą ir skausmą. Sausumą gali sukelti hormoninių pokyčių menopauzės, nėštumo metu, žindant arba kai naudojate kontracepcijos priemones. Suteikite pakankamai laiko glamonėms, kad natūralus tepimas būtų stimuliuojamas. Jei kenčiate nuo makšties išsausėjimo, pabandykite naudoti makšties drėkiklį arba tepalą. Drėkikliai panaikins nepatogumus kelioms dienoms, nors jis gali būti naudojamas kasdien, o tepalai yra skirti naudoti prieš lytinius santykius ir tik suteiktia pagalbą trumpą laiką.
  • menopauzė. Kai estrogenų lygis lašas, makšties audiniai praranda savo storį, elastingumą ir natūralų tepimą. Rezultatas yra plonos sienos, o įsiskverbimo metu galima pažeisti audinius. Ši būklė vadinama makšties atrofija ir ji paprastai atsiranda dėl libido praradimo, nes seksas yra nemalonus ir skausmingas. Kip ir makšties sausumui yra makšties drėkikliai bei tepalai.
  • Dirginimas. Produktai, kurių sudėtyje yra stiprių cheminių medžiagų, stiprių valiklių, muilo, kvepalų, dažiklių ar konservantų, gali dirginti intymią zoną, sukelti patinimą, skausmą, deginimą ir skausmą. Venkite šių produktų ir pasirinkti produktus, kurie yra specialiai skirti naudoti intymioje srityje. Tai apima intymių vietū ploviklį iš natūralių ingredient.
  • Lytiškai plintančios ligos taip pat gali sukelti jautrumą ir skausmą dubens srityje. Tuo atveju, jei įtariate, kad gali turėti LPL, primygtinai patariama aplankyti savo ginekologą.

Jei kyla skausmas ir jautrumas, pabandyti pasidaryti šaltą kompresą, tai sukels greitą palengvėjimą ir sumažins dirginimą. Atminkite, kad siekiant atsikratyti skausmo ir jautrumo, reikia išspręsti pagrindinė priežastis, dėl nepatogumų. Jei jautrumas išlieka, apsilankykite pas savo gydytoją, kad gautumėte tinkamą gydymą.