Makšties niežulys:
kas įtakoja tai?

Turbūt vienas iš labiausiai nemalonių makšties diskomfortų yra niežulys. Jis gali būti labai nemalonus. Kasdienis niežėjimas gali atsiliepti moters gyvenimui. Prieš gydant niežulį, visų pirma reikia nustatyti jo priežastį. Tai yra dažniausios priežastys:

Makšties grybelio infekcijos

Viena dažniausių niežėjimo priežasčių yra grybelio infekcijos, dar žinomos kaip Candida ar Pienligė. Grybelio infekciją sukelia grybelio ląstelių perteklius makštyje arba/ir išorinėje intymios vietos zonoje. Su niežuliu dažniausiai kartu būna ir baltos, pilkšvos išskyros, deginimo jausmas.

Mielių infekcija yra gana nekenksminga ir simptomai išnyks, tačiau gali būti labai nepatogu. Todėl yra keletas variantų gydyti Candida ir panaikinti simptomus. Jūs galite naudoti anti-mielių vaistus (priešgrybeliniais preparatais) infekcijai gydyti. Jie yra labai veiksmingas, tačiau vaistas gali sukelti šalutinį poveikį ir pasikartojančias infekcijas.

Kitas būdas yra sumažinti simptomus, tai galite padaryti savarankiškai su produktais, kurios galite įsigyti savo vietos vaistinėje. Jei pasirinksite produktą iš natūralių ingredientų, išvengsite ligos pasikartojimo.

Makšties sausumas

Kita priežastis sėl makšties niežulio yra makšties sausumas. Daugelis moterų tai patiria menopauzės metu, nors tai gali patirti bet kokio amžiaus moterys. Tiesa, niežulį bei makšties sausumą dažnai lydi ir deginimo jausmas, skausmas lytinio akto metu.


"Viena iš pagrindinių priežasčių makšties niežuliui yra grybelio infekcija, taip pat žinoma kaip Candida ar pienligė"


Makšties sausumas dažniausiai atsiranda, kai yra estrogenų sumažėjimas, pavyzdžiui, dėl nėštumo, vaistų (kontracepcija), streso, depresijos ar menopauzės. Jei norėtumėte gydyti makšties sausumą, galite vartoti vaistus, siekiant padidinti savo estrogenų lygį. Kitas variantas yra tiesiogiai sumažinti makšties sausumą naudojant lubrikantą arba preparatus, kurie skatina natūralią sekreciją.

Kitos niežulio priežastys

Šalia mielių infekcija ir sausumo yra ir kitų priežasčių, makšties niežuliui. Nors ne dažnai, bakterinė vaginozė taip pat gali sukelti niežulį. Bakterinė vaginozė yra infekcija, kurią sukelia kenksmingų bakterijų per didelis skaičius makštyje.

Simptomai, stiprus žuvies kvapas ir pilkšvai baltos spalvos išskyros, gali būti gana nemalonios, bet išnyks po tam tikro laiko. Jei norėtumėte gydyti Bakterinę vaginozę, galite vartoti antibiotikus arba naudokite natūralius produktus, kurie neturi šalutinio poveikio.

Pagaliau, makšties niežulys taip pat gali būti nuo sukelto dirginimo, kurį sukelia cheminės medžiagos, tokios kaip muilas arba kvepalai, arba lytiniu keliu plintančių ligos (LPL). Jei įtariate, kad tai gali būti LPL, kreipkitės į savo gydytoją.