Makšties sausumas:
priežastys bei gydymas

Daugelis moterų nors kartą patirską reiškia makšties sausumas. Tai gali būti nepatogu kaip ir deginimo jausmas, skausmas, niežėjimas.

Daugelis šį jausmą sieja su menopauzės period. Tai nnėra visai teisinga, nes tai gali nutikti bet kuriuo gyvenimo periodu, nors ir tai vienas iš menopauzės symptomų. Kaip bebūtų yra daugybę priežąsčių.

Makšties sausumo priežąstys

Yra daug makšties sausumo priežąsčių. Viena pagrindinių yra nukritęs estrogeno kiekis. Estrogenas yra moteriškas hormonas, kuris palaiko makštį drėgną ir sveiką be jokių lubrikantų. Kai nukrenta estrigeno kiekis, makšties sienelės sienelės tampa mažiau elastingos, silpnesnės bei sausenės.

Yra keletas priežąsčių, dėl ko gali nukristi estrogeno kiekis. Menopauzė – viena iš jų, o taip pat nėštumas, žindymas krūtimi. Radiacija, chemoterapija ar hormone terapija taip pat gali įtakoti estrogeno kiekį, o tuo pačiu ir makšteis sausumą.

Kai kurie medikamentai taip pat gali įtakoti makšties sausumą, tokie kaip nuo peršalimo, nuo alergijos, diabeto ir aukšto kraujospūdžio.

Simptomai

Sausumas gali būti lydimas ir kitų negalavimų:

  • niežulio
  • deginimo
  • dilgčiojimo
  • skausmo
  • skausmo lytinių santykių metu

"Vienas iš dažniausiai naudojamų gydymo būdų yra skatinti natūralią drėgmės gamybą maktšyje su makšties geliais ar librikantais."


Ką galima padaryti?

Atsižvelgiant į tai, kad yra tiek daug įvairių priežasčių, gali būti sunku rasti tinkamą gydymą. Vienas iš dažniausiai naudojamų gydymo būdų yra padidinti makšties drėgmę su geliais. Dar vienas, gydant makšties sausumą būdas yra padidinti estrogeno kiekį.

Vaistinėse galite rasti daug produktų kuriuos galite naudoti namuose. Nuo kasdienio lubrikanto iki produktų, kurie atstato natūralią drėgmę. Būk tikra, kad produktas yra pagamintas iš natūralių ingredient ir, kad jis panaikins nemalonius simptomus bei stimuliuos natūralią makšties drėgmės gamybą.