Makšties sausumo gydymas

Ar jūs esate patyrę dirginimą intymioje zonoje? Ar kitų nepatogumų, pavyzdžiui, niežulys, deginimas (šlapinantis), kraujavimas po lytinių santykių, skausmas įsiskverbimo metu, makšties skausmas arba uždegimas? Tai gali būti, kad jūs kenčiate nuo makšties sausumo.

Ši sąlyga yra dažnas simptomas menopauzės periodu, tačiau ji gali turėti įtakos visų amžiaus grupių moterims. Kiti dažni kaltininkai dėl šios būklės yra hormoniniai pokyčiai, kas gali atsitikti po gimdymo ar maitinimo krūtimi metu, vėžio gydymo metu arba naudojant tam tikrų vaistų.

Sausumas taip pat gali būti sukeltas streso ir nerimo, pernelyg didelio sportavimo, alkoholio, kofeino arba cigarečių. Nors makšties sausumas gali atrodyti nedidelis dirginimas, jis gali rimtai sumažinti gyvenimo kokybę. Gydymas makšties sausumas yra labai svarbus, ne tik fizinės gerovės moterų, bet ir už jos emocinę būseną ir santykių sveikatai. Čia yra kai kurie iš labiausiai paplitusių gydymo, kad gali padėti su šia sąlyga:

Estrogenų gydymas

Pagrindinė priežastis, dėl sausumo yra estrogenų sumažėjimas, hormonas, kuris daro jūsų vaginą drėgną ir elastingą. Štai kodėl daugelis procedūrų yra grindžiamos kompensavimo sumažintų gamtos estrogeno kiekis. Hormonų terapija gali būti tabletėmis, ypač jei kiti simptomai Menopauzė yra, vietiškai (hormoniniai pleistrai) arba makšties gelis.

Makšties estrogenų procedūros apima estrogenų žiedas, tabletes arba kremą. Tačiau svarbu žinoti, kad hormonų terapija dažnai gali sukelti labai nepatogų ar net pavojingą šalutinį poveikį, pavyzdžiui, didesnė rizika insulto ir kraujo šluostės. Pasitarkite su savo ginekologu prieš priimant sprendimą ir suteikti galimybę į alternatyvių gydymo būdų, kurie gali būti efektyvus ir saugus.

Ne estrogeninis gydymas

Be hormonų terapijos, galite nuspręsti pabandyti makšties drėkiklius, kad būtų išlaikyti makšties audiniai drėgni ir elastingi, tokiu būdu nebeliks tokių simptomų kaip dirginimas, deginimas arba skausmas.

Moterys gali patirti makšties sausumą ir skausmingus lytinius santykius. Tačiau tepalai gali sumažinti trintį skverbiantis ir gali pasiūlyti laikiną atleidimą nuo skausmo lytinių santykių metu. Jie gali būti vandens pagrindu, silikono pagrindu arba aliejaus pagrindu (turėkite omenyje, kad aliejiniai tepalai neturėtų būti naudojamas su latekso prezervatyvais).

Pagrindinis skirtumas tarp tepalų ir drėkinančių priemonių yra tai, kad drėkikliai gali pasiūlyti daugiau ilgalaikio poveikio, o lubrikantai naudojami prieš lytinių santykių laikinai sumažinti skausmą ir trintį.


"Gydyti makšties sausumą yra labia svarbu vien dėl moters aktyvaus gyvenimo, lytinio gyvenimo"