Makšties skausmas

Dažniausiai makšties skausmas atsiranda dėl infekcijos. Tačiau skausmą intymioje vietoje gali sukelti sudirgimas, makšties išsausėjimas ar hormoniniai pasikeitimai. Kiti makšties skausmą lydintys reiškiniai – tai niežulys, peršėjimas, skaudumas, deginimas ir pulsacija.

Kai kurios ypač būdingos makšties skausmo priežastys:

  • Pienligė – pati infekcija nekelia skausmo, bet sukelia niežulį. Kai yra noras kasytis, galima pažeisti odą ir sukelti tynimą, dėl kurio kartais atsiranda skausmas bei lytinių organų jautrumas. Jeigu jūs esate labiau linkusi mielinių grybelių infekcijoms ar jums taikoma antibiotikų terapija, naudokite produktą su probiotikais, kurie gali stimuliuoti gerųjų bakterijų augimą bet sumažinti infekcijos atsiradimo riziką.
  • Niežulys – produktai su stipriais detergentais, chemikalais, kvapiosiomis medžiagomis ir dažikliais gali sudirginti odą bei sukelti uždegimą, kuris pasireiškia kaip tynimas, skausmas ar jautrumas intymioje vietoje. Venkite visų produktų, kurių sudėtyje yra aukščiau minėtų ingredientų, įskaitant muilą, vonios putas, vaginalinius purškiklius, kūno losjonus ir kremus.
  • Antibiotikų ar steroidų vartojimas. Šių grupių medicininiai preparatai gali padidinti pienligės atsiradimo riziką.
  • Neštumas. Neštumo metu moterims padidėja pienligės vystymosi ir makšties skausmo dėl uždegimo atsiradimo tikimybė.
  • Kai kurios lytiškai plintančios ligos.
  • Makšties išsausėjimas. Kai makštis nepakankamai sudrėkinama natūraliai, lytinio kontakto metu gali atsirasti trynimas ir audinių sužalojimas, kurie sukelia uždiegimą ir skausmą. Tai užtraukia libido praradimą, kartais moteris nepatiria jokio malonumo lytinio akto metu. Jeigu jūs jaučiate makšties išsausėjimą, simptomams panaikinti bandykite naudoti makšties drėkiklį ar labrikantą. Drėkiklis yra kasdienio naudojimo ir ilgo veikimo priemonė, tuo tarpu labrikantas naudojamas prieš lytinį aktą ir efektyviai veikia tik trumpą laiką.
  • Makšties atrofija. Ši būklė atsiranda, kai makšties audiniai išplonėja ir praranda elastingumą dėl estrogeno lygio kritimo, kuris dažniausiai vyksta menopauzės metu. Šiuo metu makšties sienelės būna plonos ir sausos, dėl ko lengviau gali atsirasti jų pažeidimas ar uždegimas, kurie pasireiškia peršėjimu ir skausmu.


""