Makšties sudirgimas ir patinusios lytinės lūpos

Makšties sudirgimas gali būti nemalonus ir skausmingas, o tai daro įtaką jūsų komfortabiliam gyvenimui. Patinusios lūpos verčia jus jaustis nepatogiai dėl trinties jums sėdint ar dėvint kelnes. Dažnai kartu pasireiškia ir tokie simptomai, kaip deginimas ar niežulys.

Kas sukelia lytinių lūpų patinimą?

Yra keletas priežasčių, o čia – kelios iš jų:

  • Dirginimas ar alerginės reakcijos. Šiuo atveju dirginimą greičiausiai sukėlė kažkoks produktas, pvz., muilas, vonios putos, losjonas ar purškalas. Visi šie produktai gali turėti stiprių cheminių medžiagų, kurios dirgina odą intymioje srityje, kas sukelia patinimą ir skausmą. Kartais tai gali atsirasti jau su tais produktais, kuriuos naudojate daugelį metų.
  • Ar patinimas gali atsirasti po sekso? Nebent jūs esate alergiški lateksui, iš kurio pagamintas prezervatyvas, lubrikantui arba savo partnerio spermai. Patinimas taip pat gali atsirasti po šiurkštaus lytinio akto, ypač, jei nenaudojote lubrikanto ir natūralaus drėgnumo nepakanka.
  • Pienligė. Šią infekciją galima atpažinti iš pilkšvai baltų, panašių į varškę, išskyrų.
  • Bakterinė vaginozė. Lengvai atpažįstamas simptomas – balkšvos išskyros su stipriu žuvies kvapu.
  • Nėštumas. Jo metu lytiniai organai spaudžiami, didėja kūdikio svoris, cirkuliacija mažėja ir todėl vulva patinsta.
  • Gimdymas. Gimdymo metu pažeidžiami audiniai, dėl to atsiranda skausmas ir patinimas.


"Yra keletas priežasčių, dėl kurių patinsta lytinės lūpos. Kai kurie iš jų yra sudirginimas, lytiniai santykiai ir infekcijos."


Kaip išvengti lytinių lūpų patinimo?

Venkite produktų, kuriuose yra stiprių detergentų, cheminių medžiagų, aromatų ar dažų. Jei iškart jaučiate dirginimą tepdami tam tikrą produktą, iškart kruopščiai tą vietą nuplaukite, kad sumažintumėte žalą. Vėliau galite patepti raminančia priemone. Intymiai higienai prausiklį pasirinkite švelnų, be jokių kvapų ir konservantų.

Jei jaučiate makšties sausumą, naudokite lubrikantą lytinių santykių metu arba tepkite makšties drėkiklį ilgalaikiam poveikiui. Jei prasidėjo dirginimas – reikia vengti lytinių santykių, kol simptomai išnyks.

Jei pasireiškė pienligė ar bakterinė vaginozė, jums derėtų apsilankyti pas gydytoją, kuris paskirs atitinkamą gydymą. Taip pat galite naudoti priemones su prebiotikais, kurios skatins gerųjų bakterijų augimą ir subalansuos makšties florą.

Venkite dėvėti aptemptus rūbus. Įsitikinkite, kad jūsų apatinis trikotažas pagamintas iš natūralių medžiagų (medvilnė leidžia kvėpuoti, o sintetika dirgina odą). Pabandykite miegoti visiškai be apatinių, leiskite odai kvėpuoti ir atsigauti per naktį.

Jei kankina lytinių lūpų patinimas, bandykite atšaldyti sudirgusią vietą (naudokite šaltą kompresą ar ledo vonelę). Šaltis sumažins patinimą ir skausmą.

Venkite kasymo toje srityje, nes tai gali sukelti audinių pažeidimus ir dar daugiau nepatogumų.

Jei patinimas trunka ilgiau nei savaitę, apsilankykite pas gydytoją ir suraskite dirginimo priežastį.