Skausmingų lytinių santykių priežastys

Lytinių santykių metu, skausmo lygis gali kisti nuo lengvo iki smarkaus. Nesvarbu, kokio intensyvumo skausmas, jis gali paversti lytinį aktą nepageidaujamu. Skausmas lytinio akto metu medicinoje yra vadinamas dispareunija. Jis gali sukelti problemų porų intymiame gyvenime bei apskritai padaryti įtaką moters gyvenimui. Dėl šios priežasties yra svarbu suvokti galimas skausmo priežastis ir būdus jo išvengti.

Daugeliu atvejų, skausmas, jaučiamas įsiskverbimo metu, kyla dėl makšties išsausėjimo. Ši būklė gali susidaryti dėl hormoninių pokyčių nėštumo, maitinimo krūtimi ar menopauzės periodais. Išsausėjimas taip pat gali būti skausmo priežastis, jei pora neskiria pakankamai laiko glamonėms ir moteris nepakankamai susijaudina, nes tokiu atveju makštis nepakankamai sudrėksta.

Makšties išsausėjimo priežastys

Makšties išsausėjimas menopauzės, nėštumo ar maitinimo krūtimi periodais gali kilti dėl estrogeno lygio sumažėjimo. Estrogenas yra moteriškas lytinis hormonas, kurio dėka makšties sienelės išlieka storos, elastingos ir palaiko drėgmę. Sumažėjus estrogeno lygiui, makšties sienelių audinys suplonėja ir tampa mažiau elastingas bei sumažėja sekreto išskyrimas, todėl makštis išsausėja ir įsiskverbimo metu atsiranda audinio įtrūkimų, sukeliančių skausmą ir uždegimą.

Tokiu atveju išbandykite makšties kremą arba lubrikantą, sumažinantį sausumą ir leidžiantį mėgautis lytiniu gyvenimu. Pagrindinis šių dviejų produktų skirtumas yra tas, kad makšties kremai buvo sukurti kasdieniam naudojimui ir nuolatiniam drėgmės palaikymui, leidžiančiam mankštintis ir mėgautis fizine veikla nejaučiant trinties ir diskomforto intymioje zonoje, o lubrikantai yra skirti naudoti prieš lytinį aktą ir jų efektas yra trumpalaikis.

Kiti nepatogumai

Jei be lytinio akto metu jaučiamo skausmo taip pat jaučiamas niežėjimas, deginimas arba išsiskiria baltos, savo konsistencija varškę primenančios išskyros, jums gali būti pienligė. Skausmas taip pat jaučiamas bakterinės vaginozės atveju. Abiem atvejais, venkite lytinių santykių kol neišsigydėte infekcijos ir nesugijo pažeistas audinys. Pasikonsultuokite su gydytoju dėl tinkamo gydymo ir apsvarstykite galimybę vartoti probiotikus, stimuliuojančius gerųjų bakterijų gamybą makštyje.

Lytinių santykių metu skausmas taip pat gali kilti dėl:

  • Lytiniu keliu plintančių ligų;
  • Epiziotomijos arba įplyšimų gimdymo metu;
  • Tam tikrų ligų, tokių kaip endometriozė ir dubens uždegimas;
  • Psichologinių problemų, tokių kaip stresas, nerimas, depresija, su išvaizda susijęs nesaugumo jausmas, baimės ar poblemos susijusios su santykiais;
  • Lytinių santykių atnaujinimo nepraėjus reikiamam laiko tarpui po gimdymo arba dubens srities operacijos.

"Dauguma atvejų, skausmas, jaučiamas įsiskverbimo metu, kyla dėl makšties išsausėjimo, kuris atsiranda dėl hormoninių pokyčių, pvz. nėštumo, maitinimo krūtimi ar menopauzės periodais. "