Stiprus žuvies kvapas

Ar kada susimąstėte, kaip kvepia jūsų vagina? Kiekviena moteris yra skirtinga: mes turime skirtingą odos, plaukų spalvą, nagų stiprumą ir mes kvepiame skirtingai.

Normalios išskyros turi silpną kvapą, gali būti tirštos arba skystos, daugiau ar mažiau gausios, priklausomai nuo menstruacijų ciklo ir dabartinės hormonų pusiausvyros. Skirdami ypatingą dėmesį ir nuolat stebėdamos savo normalias išskyras, galime numatyti ovuliacijos ar menstruacijų laikotarpius. Galime pastebėti tokius simptomus, kaip spalvos pokytis, padidėjęs gausumas, stiprus žuvies kvapas ir žinosime, kaip juos apibūdinti, kai lankysimės pas savo gydytoją ar ginekologą.

Ką reiškia stiprus žuvies kvapas?

Sveika makšties flora daugiausia sudaryta iš gerųjų bakterijų (laktobacilų), tačiau joje gali būti ir blogų mikroorganizmų. Jie kontroliuojami keleto veiksnių makštyje: žemo pH, antimikrobinių medžiagų, makšties gleivinės arba laktobacilų. Laktobakterijos palaiko pastovias geras sąlygas, tačiau kartais išoriniai veiksniai (antibiotikų, spermos, neteisingos makšties higienos) arba vidiniai veiksniai (hormoniniai pokyčiai) gali sutrikdyti pusiausvyrą ir sukelti blogų bakterijų suvešėjimą, kas sukelia makšties infekcijas ir diskomfortą. Viena iš infekcijų, yra bakterinė vaginozė, kuriai būdingos baltos arba pilkos spalvos skystos išskyros, stipraus žuvies kvapo, lydimos dirginimo ir skausmo intymioje zonoje, kartais niežulio ir paraudimo. Sutrinka bakterinis balansas – sumažėja pieno rūgšties bakterijų, makšties pH tampa mažiau rūgštus.

Ką daryti, jei pastebite šiuos simptomus?

Kartais bakterinė vaginozė pati išnyksta, tačiau kai kuriais atvejais (nėštumo, imunodeficito ir kt.) gali turėti rimtesnių pasėkmių. Gydytojas įvertins jūsų situaciją ir gali paskirti netgi antibiotikų. Alternatyva antibiotikams – natūralūs produktai, kurie atkuria makšties pH, turi mažai šalutinių efektų, leidžia gerosiom bakterijom atkurti makšties floros balansą bei aplinką.


"Bakterinei vaginozei būdingos baltos arba pilkos išskyros, stiprus žuvies kvapas, dirginimas, skausmas intymioje srityje, kartais niežulys ir paraudimas"