Makšties kvapas:
kokios priežastys lemią stiprų kvapą?

Kiekviena moteris turi savo kūno kvapą. Lygiai taip pat ir jūsų vagina. Taigi, visiškai normalu, kad turite tam tikrą intymios vietelės kvapą. Tačiau, jei kvapas tampa nemalonus, tai gali būti vienas iš makšties infekcijos požymių. Kaip sužinoti, ar jūsų makšties kvapas yra nenormalus?

Pradėkime nuo to, kas laikoma normalu.

Normalus vaginos kvapas

Kiekviena moteris yra unikali kaip ir jos makšties kvapas. Tačiau daugelis moterų turi švelniai rūgštoką kvapą. Tai įtakoja pieno rūgštis.

Dėl homonų kaitos, makšties kvapas taip pat gali pasikeisti. Ovuliacijos metu kvapas gali būti intensyvesnis nei kitomis dienomis. Daugelis moterų kvapo skirtumą pastebi ir po lytinių santykių. Spermos patekimas į makštį laikinai joje kelia pH lygį.

Makšties kvapas gali būti ir nesutrikęs, tačiau vis tiek vers jus jaustis nepatogiai. Jūs galite jaustis nesaugiai, galvodami apie tai, jog kiti žmonės tai jaučia. (Jei apie tai mąstote, pagalvokite, ar pati esate kada pajautusi kitos moters nemalonų makšties kvapą?)

Jei kvapas labia suintensyvėja, tai gali būti bakterinės vaginozės požymis.


"Viena iš labiausiai paplitusių priežasčių – specifinis makšties kvapas –tai bakterinė vaginozė, dar žinoma kaip BV. Stiprus žuvies kvapas yra pagrindinis bakterinės vaginozės simptomas."


Ar nemalonus makšties kvapas gali parodyti ligą?

Viena iš labiausiai paplitusių priežasčių – specifinis makšties kvapas –tai bakterinė vaginozė, dar žinoma kaip BV. Stiprus žuvies kvapas yra pagrindinis bakterinės vaginozės simptomas, kurį sukelia kenksmingų/nepageidaujamų bakterijų suvešėjimas. Kitas bakterinės vaginozės simptomas yra skystos, pilkšvai baltos išskyros.

Paprastai ši infekcija yra gana nekenksminga ir praeina savaime, tačiau tai gali užtrukti ilgą laiką. Bakterinė vaginozė paprastai gydoma antibiotikais, kuriuos paskiria gydytojas. Šis būdas yra veiksmingas, tačiau gali sukelti nemalonių šalutinių poveikių, tokių, kaip pykinimas, vėmimas ar atsparumas.

Kaip alternatyva, yra produktų, kurių galite įsigyti be recepto ir patys gydyti bakterinę vaginozę. Pasirinkite produktus su natūraliais ingredientais gydyti infekciją ir atstatyti natūralią makšties florą.

Yra keletas rimtesnių priežasčių, kurios sukelia nemalonų makšties kvapą. Jei užuosite kitokį, nei kad “žuvies” kvapą, kuris būdingas būtent BV, patartina kreiptis į gydytoją.