Ar žinote kas yra tinkama intymios zonos higiena?

Dažnai sakoma, kad netinkama higiena yra blogiau nei jokios. Tai nėra perdėjimas – netinkami higienos įpročiai gali sukelti intymios zonos disbalansą ir infekcijas. Peržiūrėkite atsakymus į dažniausiai apie tinkamą intymią higieną užduodamus klausimus.

Kaip dažnai turėčiau plauti intymią zoną?
Intymios zonos apiplovimas šiltu vandeniu ar naudojant intymios higienos prausiklį yra puikus būdas palaikyti tinkamą intymios zonos būklę. Šiltuoju metų laiku, esant mėnesinėms ar pasportavus norime nusiprausti dažniau. Tai yra gerai, jei tiesiog palendate po dušu nenaudodami jokių prausiklių. Nepamirškite gerai nusausinti savo intymią zoną švelniai braukdami per ją rankšluosčiu.

Kokį muilą turėčiau naudoti savo intymiąjai zonai?
Jokiu būdu nenaudokite paprasto muilo. Jis yra per stiprus švelniai intymios zonos odai. Muilas gali susilpninti apsauginį odos barjerą atverdamas kelią infekcijoms. Rinkitės natūralius produktus, kurių sudėtyje nėra muilo ar kitų stiprių detergentų, kvapiųjų medžiagų, dažų ar konservantų arba paprasčiausiai naudokite šiltą vandenį.

Ar galiu naudoti intymios higienos servetėles?
Intymios higienos servetėlės suteikia švarumo pojūtį vasarą, keliaujant arba gausiai prakaituojant. Įsitikinkite, kad jūsų naudojamos servetėlės yra specialiai sukurtos intymiai zonai ir kad jų sudėtyje nėra stiprių cheminių medžiagų, kvapiųjų medžiagų ar dažiklių.

"Niekuomet nenaudokite įprasto muilo. Jis yra per stiprus švelniai intymios zonos odai."


Ar tikrai taip svarbu dėvėti medvilninius apatinius?
Sintetiniai audiniai neleidžia odai kvėpuoti ir dėl to padidėja intymios zonos prakaitavimas. Kaip žinote, tamsios ir drėgnos terpės su prasta oro cirkuliacija yra puiki vieta daugintis mikrobams. Aptemptų drabužių, tokių kaip džinsai, tamprės ar šortai, dėvėjimas sukelia trintį ir gali pažeisti odos audinius. Tai leidžia mikrobams per apsauginį odos barjerą patekti į žmogaus organizmą ir sukelti infekcijas. Dėl šios priežasties reikėtų apriboti tokio tipo drabužių dėvėjimą ir nėriniuotus apatinius pasilikti tik ypatingoms progoms. Kitas dalykas, kurį galite padaryti tam, kad išlaikytumėte tinkamą makšties būklę – miegoti be apatinių, taip pagerindami oro cirkuliaciją ir leisdami intymiąjai zonai atsinaujinti.

Kodėl ekspertai rekomenduoja nenaudoti spalvoto arba iškvėpinto tualetinio popieriaus?
Kvapai ir dažikliai naudojami gaminant tokį tualetinį popierių (ir kitus produktus, tokius, kaip losjonai, purškalai makščiai ir vonios putos) yra dažnai pasitaikantys dirgikliai sukeliantys nemalonius simptomus, tokius kaip odos sudirgimas ir išskyros. Dėl šios priežasties turėtumėte vengti priemonių, kurių sudėtyje yra šių cheminių medžiagų. Kalbant apie higieną, po tuštinimosi niekada nebraukite tualetinio popieriaus iš nugaros į priekį nes taip galite pernešti bakterijas nuo išangės į makštį ir sukelti infekciją.

Ar galiu kvėpinti savo intymią zoną? Kiekviena makštis turi savitą kvapą ir dėl to nėra pagrindo nerimauti. Žinoma, jei jaučiate stiprų kvapą, galite jaustis nepatogiai. Kvepalų arba purškalų makščiai naudojimas gali sukelti sudirgimus, niežėjimą, deginimą ir tapti blogo kvapo priežastimi.

Kaip dažnai turėčiau keisti įklotus?
Kas 3-4 valandas. Tas pats galioja ir tamponams, kurie sukelia dar didesnę sudirginimo riziką, nes menstruacijų metu išsiskiriantis kraujas palaiko tiesioginį kontaktą su oda.