Intymi higiena ir makšties infekcijos

Daugelis moterų žino kaip tinkamai rūpintis intymia higiena. “Makštis išsivalys pati”, “Neplauk intyvių vietų su muilu”, “Dėvėk medvilnės apatinius rūbus”, “Visada valyti nuo priekio link nugaros”. Rūpinimąsis intymia higiena gali padėti išvengti negalavimų arba bent taip tikima. Tai kaip yra iš tikro?

Nepatogumų bei negalavimų priežastys

Dažniausiai pasitaikanti makšties infekcija yra Bakterinė Vaginozė ir grybelio infekcija (Candida ar pienligė). Jei jaučiate nemalonius pojūčius, tai dažniausiai tai ir bus viena iš šių priežasčių.

Bakterinę Vaginozę nulemia per didelis blogųjų bakterijų skaičius makštyje. Šios infekcijos simptomai yra stiprus (dažnai žuvies) kvapas ir balkšvos išskyros iš makšties. Grybelio infekcija atsiranda nuo per didelio grybelio ląstelių skaičiaus makštyje ar jos išorėje. Balkšvos, kaip varškė išskyros iš makšties – dažniausias simptomas.

Abi infekcijos yra gana nekenksmingas, tačiau gali būti gana nemalonios. Simptomai ilgainiui išnyks, tačiau tai gali šiek tiek užtrukti. Laimei, abi infekcijos gali būti gydomos vaistais ar savarankiškai priežiūros produktais. Daugiau informacijos apie gydymą makšties infekcijas galima rasti čia.


"Kai kurios moterys tiki, kad intymi higiena apsaugo, bet kai kurios vis vien turi infekcijas. Netinkama intymi higiena gali padidinti riziką, kad jums atsiras negalavimai, bet tinkama intymi higiena neužtikrina, kad jums taip nebus, nes dauguma faktorių visgi nesusiję su tinkama higiena."


Kaip intymi higiena gali padėti

Nors nėra aišku, kas tiksliai sukelia mielių ar bakterijų makšties infekcijas, yra keletas veiksnių, kurie gali daryti poveikį kad jos atsirastų. Intymi higiena viena iš jų. Štai keletas patarimų, intymiai higienai:

  • Jei jūs norite išsiplauti makštį, drungno vandenys pakanka. Dėl gaivos jausmo užtenka bemuilio ploviklio iš natūralių ingredientų.
  • Visada nusausinkite intymias vietas po maudynių, plaukiojimo ar dušo
  • Dėvėkite neaptemptas, medvilnines kelnaites
  • Stenkitės nesikasyti, jei kamuoja niežulys

Ar intymi higiena apsaugo nuo makšties infekcijų?

Kai kurios moterys tiki, kad intymi higiena apsaugo, bet kai kurios vis vien turi infekcijas. Netinkama intymi higiena gali padidinti riziką, kad jums atsiras negalavimai, bet tinkama intymi higiena neužtikrina, kad jums taip nebus, nes dauguma faktorių visgi nesusiję su tinkama higiena.