Intymi higiena – mažiau yra daugiau

Tikriausiai esate girdėję, kad netinkama intymi higiena gali sukelti daugiau žalos nei jokios higienos. Nors skamba perdėtai, tai yra visiška tiesa. Prasti higienos ypročiai gali pakenkti makšties būklei, taigi pasistenkite suprasti ir laikytis pagrindinių intymios higienos principų.

Gan dažnai moterys pakenkia savo intymios zonos būklei, galvodamos, kad „daugiau yra geriau“. Sužinokite, kodėl „mažiau yra daugiau“ kai kalbama apie rūpinimąsi intymiąja zona.


Apsauginiai kūno mechanizmai

Žmogaus organizmas yra sukurtas laikytis balanso. Visos mūsų kūno jungtys sukuria sudėtingą mechanizmą, kuris remiasi balanso palaikymo principu, tam kad efektyviai funkcionuotų ir išliktų sveikas. Dėl šios priežasties, daugybė skirtingų bakterijų makštyje palaiko balansą ir nesukelia nemalonių pojūčių. Tai yra, tol, kol palaikomas gerųjų ir blogųjų bakterijų balansas. Sumažėjus gerųjų bakterijų skaičiui, blogosios bakterijos pradeda sparčiau daugintis ir sukelia infekcijas, tokias kaip bakterinė vaginozė, sukelianti nemalonius simptomus: išskyras, žuvies kvapą, deginimą, niežėjimą ir paraudimą. Norėdami sustabdyti infekciją, turėtume pakeisti šį procesa, t.y. sumažinti blogųjų bakterijų kiekį ir skatinti gerųjų bakterijų dauginimąsi.

Kai kabama apie apsauginę odos funkciją, svarbu suvokti odos stuktūrą ir kaip ją galima pažeisti. Mūsų odos paviršių dengia apsauginis barjeras. Šis barjeras yra pagrindinis skydas apsaugantis nuo odos sudirginimo ir infekcijų ir jį galima lengvai pažeisti naudojant stiprius detergentus ir paprastą muilą. Šie produktai pašalina paviršinį sluoksnį atidengdami odą. Dėl šios priežasties, netinkamų prausimosi priemonių naudojimas gali pažeisti apsauginį sluoksnį ir sukelti infekcijos riziką.


"Svarbu nepamiršti, kad oda dengianti intymią zoną yra labai švelni. Bet koks grubus elgesys, toks kaip per dažnas prausimasis, trynimas, trintis ar stiprūs detergentai gali sukelti sudirginimą ir infekcijas."Ką „mažiau yra daugiau“ iš tikrųjų reiškia?

Svarbu nepamiršti, kad oda dengianti intymiąją zoną yra labai švelni. Bet koks grubus elgesys, per dažnas prausimasis, trynimas, trintis ar stiprūs detergentai gali sukelti sudirginimą ir infekcijas. Kasdien apsiprauskite su vandeniu ar naudodami švelnią intymios higienos priemonę, kurios sudėtyje nėra kvapiųjų medžiagų ar kitokio tipo dirgiklių. Kruopščiai nusausinkite intymią zoną su minkštu, švariu rankšluosčiu. Netrinkite. Jei manote, kad turėtumėte apsiprausti dažnau (ypač menstruacinio ciklo metu, po sporto ar gausiau prakaituojant) naudokite bekvapes intymios higienos servetėles arba tiesiog paprastą vandenį.