Kas tinka ir kas netinka intymiai higienai

Atitinkama intymi higiena yra nepaprastai svarbi mūsų reproduktyvinei funkcijai. Ji gali padėti sumažinti infekcijų atsiradimo riziką, pagreitinti gijimą bei išvengti nemalonių simptomų, tokių kaip sudirgimas ir gausios išskyros. Sužinokite apie tai, kas labiausiai tinka ir kas visiškai netinka intymiai higienai.

Tinka: Plauti intymią zoną vieną kartą per dieną.

Tai reiškia, kad jūs turite pasinaudoti šiltu vandeniu arba minkštu ir natūraliu intymios higienos prausikliu vieną kartą per dieną.

Netinka: Muilo naudojimas.

Muilas yra labai šarminis ir per agresyvus švelniai ir jautriai intymios vietos odai. Visuomet pasirinkite natūralų intymios higienos prausiklį, kurio sudėtyje nėra muilo, kvapiųjų medžiagų ar dažiklių.

Tinka: Naudoti intymios higienos servetėles, kai nėra galimybės pasinaudoti dušu.

Ypač šiltuoju metų laiku ar kelionėse.

Netinka: Nešioti sintetinių, stipriai aptempiančių apatinių.

Sintetiniai audiniai neleidžia odai kvėpuoti, dėl to intymioje vietoje jaučiamas temperatūros ir drėgmės padidėjimas. Stipriai aptempiantys gaminiai gali trinti odą, dėl to ant jos gali atsirasti maži plyšiai. Pridėkite prie jų pakilusią temperatūrą ir drėgmę ir jūs gausite puikų makšties infekcijos atsiradimo receptą. Rinkitės natūralias medžiagas bei nenešiokite stipriai aptempiančių drabužių labai ilgai.

Tinka: Intymią vietą valykite nuo priekio nugaros link.

Bakterijos labai lengvai pernešamos iš išangės į makštį, valant intymią vietą valoma nuo nugaros pusės priekio link. Taigi niekados nepažeiskite šios svarbios taisyklės. Siekiant išvengti sudirgimo, rinkitės bekvapį ir nespalvotą tualetinį popierių.

Netinka: Naudoti parfumeriją ar dezodorantą, siekiant suteikti intymiai vietai malonaus kvapo.

Kiekviena makštis turi savo unikalų kvapą ir negali kvepėti blogai, nebent atsiradus problemai. Stiprus kvapas gali būti infekcijos požymis.

Tinka: Po nereikalingų plaukelių šalinimo procedūros naudokite raminančiąją priemonę.

Kad ir ką jūs pasirinktumėte – skutimąsi, vašką, depiliacinį kremą ar kitą priemonę, visuomet pasirūpinkite odos sudrėkinimu prieš procedūrą, ir naudokite natūralią raminančiąją priemonę, siekiant išvengti odos sudirgimo.

Netinka: Praleisti visą dieną, nepakeitus kasdienio įkloto.

Kasdieniai įklotai nėra skirti labai ilgam nešiojimui. Kaip ir sintetiniai apatiniai, kasdieniai įklotai neleidžia odai kvėpuoti, gali dirginti jūsų odą ir padidinti infekcijos atsiradimo riziką. Tą patį galima pasakyti apie higieninius įklotus bei tamponus, ypač kai menstruacinis kraujas ilgainiui kontaktuoja su oda. Visuomet keiskite kasdienius įklotus kas 3-4 valandas, prieš miegą ir kai tik atsikeliate ryte.

Tinka: Tapšnoti, o ne trinti.

Po dušo naudokitės minkštu švariu rankšluosčiu, gerai nusausinkite intymią vietą, švelniai ją tapšnodami.

Netinka: Naudoti bet kokį produktą, kurio sudėtyje yra dirgiklių ar alergenų.

Ši taisyklė taikoma losjonams, purškikliams, vonios putoms ir t. t. Ingredientai, kurie turėtų priversti jus atsisakyti produkto, tai detergentai, kvapiosios medžiagos, dažikliai, stiprūs chemikalai ir konservantai.