Makšties higiena

Makšties higiena yra vienas iš makšties nepatogumų prevencijos veiksnių. Intymus plotas turi specifinę mikrobinę florą, kur reikia saugoti gerųjų bakterijų (gaminančios pieno rūgštį) pusiausvyrą su kitomis bakterijomis. Mikroorganizmai, gyvenantys mūsų vaginoje yra jautrūs antibiotikams, muilui ir kitoms cheminėms medžiagoms. Gerai makšties higienai turėtų išsaugoti ir vyrauti gerosios bakterijos, ir išlaikyti makšties pH. Makšties higienos tema paprastai yra sunki, nes kiekviena moteris turi savo nusistatymus.

Makšties plovimas

Kad išlaikyti gerą makšties higieną užtenka plauti ją kartą per dieną drungnu vandeniu ar švelniu putų plovikliu, kuriame nėra muilo, kvepalų ar spalvų, ir kuri yra specialiai sukurta naudoti aplink makštį. Daugiau ne visada reiškia geriau: plaunant dažniau nei kartą per dieną, arba naudojant muilą ar šampūną gali sutrikdyti makšties floros balansą. Jei nėra tinkamo intymus plovimo skysčio, tai geriau naudoti tik vandenį. Jeigu nėra dušo arba vonios, rekomenduojama naudoti intymias servetėles, kurių sudėtyje nėra muilų / losjono, kvepalų ar stiprių cheminių medžiagų.

Prevencija bei patarimai

Makšties higiena yra ne tik plovimas. Yra daug veiksnių, kurie gali pakeisti mikrobų pusiausvyrą, pavyzdžiui, lytinis aktas, dėvėjimas sintetinių apatinių, arba pašalinti gaktos plaukai. Mes ne visada galime išvengti šių veiksnių, tačiau reikėtų žinoti, kas gali būti bei ką daryti. Yra įvairių būdų pašalinti gaktos plaukus, o jų poveikis yra skirtingas. Ką dauguma jų turi bendro: sukelia niežulį ir dirginimą intymioje srityje. Skutimas yra mažiausiai erzinantis metodas plaukų šalinimui. Jei dirginimas nepraeina, naudokite natūralų produktą su raminančiu ir aušinimo efektu. Lytiniai santykiai gali pakeisti makšties pH ir todėl sukelti bakterijų floros pusiausvyrą, todėl tai yra gera idėja plauti savo intymią zoną po sekso. Venkite sintetinių kelnių, o naudokite medvilnius apatinius, kurie leis odai kvėpuoti. Geriausia miegoti be jokių apatinių. Po apsilankymo tualete, visada nuvalykite nuo priekio į galą, norint išvengti žarnyno bakterijų įvesdimo į savo makštį. Laiku keisti tamponus, higieninius paketus ar menstruacijų taureles.

Atkreipkite dėmesį į savo makšties sveikatą

Atkreipkite dėmesį, kad jūsų hormonai gali turėti didelį poveikį jūsų makšties florai. Infekcijos ir nepatogumai atsiranda net moterims, kurios gerai rūpinasi savo intymiąja vieta. Jei manote, kad skauda, sudirgimas ar niežulys, reikia kreiptis į gydytoją ar ginekologą.


"Makšties higiena yra ne tik prausimasis. Yra daug veiksnių, kurie gali pakeisti mikrobų pusiausvyrą, pavyzdžiui, lytinis aktas, dėvėjimas sintetinių apatinių, ar skutimasis"